Поставки SOCAR відіграли важливу роль у стабілізації аграрної сфери України — Віталій Скоцик

SOCAR
Український аграрій Віталій Скоцик в інтерв'ю азербайджанському виданню Каспій заявив, що Україна матиме достатньо хліба на наступні жнива, а армія та аграрії виконують свою роботу на «відмінно».
Крім того, вже десятки кораблів, завантажених українським зерном, соняшником, кукурудзою вийшли з чорноморських портів України та вирушили за призначенням. Це стало можливим після зернової угоди за посередництва Туреччини.
За словами В. Скорика, Україна йде за планом, середня врожайність — 3,6 т з гектара. У принципі, це майже як минулого року. Україна отримає понад 20 млн т, при цьому внутрішня потреба України — 6 млн. Тож країна матиме достатній запас міцності, щоб забезпечити і продовольчу безпеку, і експорт. У липні Україна експортувала 376 тисяч т пшениці, це у 2,6 рази більше, ніж у червні. Головні країни, куди пішла пшениця, — це Румунія (42%), Туреччина (28%) та Польща (4%). Там не завжди кінцеві покупці, багато в чому -транзитні країни.
Морським шляхом експортовано 85% пшениці, 9% припало на залізницю та 6% — на перевезення автотранспортом. Але щоб було ясно, з 20 млн тонн експортної сільгосппродукції, які «зависли» в Україні (цифра неточна), на кораблі було завантажено 1,2 млн тонн. Щоб розпочалися закупівлі нового врожаю, необхідно відправити суховантажні машини, які стояли у портах «Великої Одеси»: «Південний», Чорноморськ та Одеса-порт. Але процес уже пішов. І розпочалися консультації щодо відкриття порту Миколаєва, а це дуже важливий елемент, адже місто перебуває під обстрілами. Якщо це вийде, очікується припинення ракетних ударів по місту. Це важливо ще й для ціноутворення. На сьогоднішній день світова ціна на зерно — 350−360 доларів за тонну, а в Україні - 127, тобто майже втричі менше. Але якщо експорт піде, то ціна всередині країни підтягнеться. Українським аграріям потрібно генерувати необхідні фінансові ресурси, щоб заходити до осінньої посівної кампанії, яка вже майже розпочалася.