Експорт м'яса з Бразилії впав на 99,9%

23 березня 2017, 08:56
Бразилія, яка є найбільшим світовим експортером яловичини і курятини, скоротила поставки м'яса за кордон на 99,9% через розслідування, пов'язане з поставками несвіжої та низькоякісної продукції

Як пише Інтерфакс-Україна, у вівторок, 21 березня, експорт у грошовому вираженні склав всього $74 тис. порівняно з довгостроковими середньодобовим показником в $63 млн, свідчать дані бразильського міністерства торгівлі.

Відео дня

Ціла низка країн, включаючи КНР (плюс Гонконг і Макао), Євросоюз, Чилі, Сінгапур та інші, призупинили або обмежили імпорт м'ясної продукції з Бразилії.

Россільгоспнагляд оголосив про посилення контролю за поставками бразильського м'яса. Аналогічним чином вчинили Саудівська Аравія, Катар, Аргентина.

Минулого тижня федеральна влада Бразилії оголосили про розслідування щодо найбільших виробників м'яса в країні BRF і JBS, які нібито підкупили держчиновників, щоб отримати дозволи на продаж тухлого м'яса. Крім того, бразильська прокуратура стверджує, що в сосиски і ковбасні вироби додавалися частини туш, яких там не повинно було бути відповідно стандартам, а також що виробники додавали в м'ясну продукцію картон і використовували кислоти, щоб приховати запах зіпсованого м'яса.

У рамках розслідування, яке отримало назву "Carne Fraca" або "Weak Flesh" (алюзія на біблійний "плоть слабка"), заарештовано понад 30 осіб, поліція провела обшуки більше десятка м'ясопереробних підприємств.

Бразилія експортує м'ясо більш ніж 150 країн світу. У 2016 році виручка від продажу м'яса курей за кордон склав $5,9 млрд, яловичини - $4,3 млрд. За даними асоціації бразильських експортерів м'яса ABIEC, третина поставок з Бразилії за кордон у минулому році призначалася для материкового Китаю і Гонконгу. У число найбільших імпортерів бразильського м'яса також входять Росія, Саудівська Аравія та Японія.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X