Експерт пояснила, чому міжнародні компанії йдуть зі страхового ринку України
Головний виконавчий директор Української федерації страхування, керівник Інституту цивільних свобод Галина Третьякова вважає, що страховий ринок України "в жалюгідному стані", так як він низько маржинальний.
Про це вона повідомила в ефірі програми Гроші вперед! на Радіо НВ.
За словами Третьякової, в Україні залишаються тільки ті компанії, які найбільше ризикують.
"Вкладаючи в Україні, ти ризикуєш. Може виграєш, може й ні", - вважає вона.
Третьякова підкреслює, що держава повинна контролювати, щоб на страховому ринку України не було шахраїв.
"Страховий сектор можна використовувати в негативний спосіб, коли досвідчені акціонери і топ-менеджери беруть гроші від фізосіб і мають можливість перекладати ці гроші до власної кишені. Це відбувалося в банківській системі, поки Нацбанк не взявся за жорстке регулювання сектору. І це відбувається в страховому секторі, де порядок не наведено", - пояснила вона.
Крім того, для поліпшення ситуації потрібно прийняти закон про страхування.
"Потрібно ввести таке поняття як регулятивний капітал - воно відсутнє в страховому секторі. Формувати резерви, не просто декларувати, що вони формуються, а стежити за звітністю. Ця звітність настільки у нас, не побоюся навіть слова, убога, що сформувати думку, в хорошому стані компанія чи ні, для регулятора взагалі неможливо", - пояснила Третьякова.
Україні потрібні такі акціонери, які в змозі докапіталізувати компанію в залежності від того, який обсяг ризиків компанія набрала, підкреслила експерт.
Нагадаємо, що французька АХА Group продала канадської компанії Fairfax Financial Holdings Limited 100% акцій страхових компаній АХА Страхування і АХА Страхування Життя.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.