Експерт пояснила, чому міжнародні компанії йдуть зі страхового ринку України

30 жовтня 2018, 09:15

Головний виконавчий директор Української федерації страхування, керівник Інституту цивільних свобод Галина Третьякова вважає, що страховий ринок України "в жалюгідному стані", так як він низько маржинальний.

Про це вона повідомила в ефірі програми Гроші вперед! на Радіо НВ.

За словами Третьякової, в Україні залишаються тільки ті компанії, які найбільше ризикують.

"Вкладаючи в Україні, ти ризикуєш. Може виграєш, може й ні", - вважає вона.

Відео дня

Третьякова підкреслює, що держава повинна контролювати, щоб на страховому ринку України не було шахраїв.

"Страховий сектор можна використовувати в негативний спосіб, коли досвідчені акціонери і топ-менеджери беруть гроші від фізосіб і мають можливість перекладати ці гроші до власної кишені. Це відбувалося в банківській системі, поки Нацбанк не взявся за жорстке регулювання сектору. І це відбувається в страховому секторі, де порядок не наведено", - пояснила вона.

Крім того, для поліпшення ситуації потрібно прийняти закон про страхування.

"Потрібно ввести таке поняття як регулятивний капітал - воно відсутнє в страховому секторі. Формувати резерви, не просто декларувати, що вони формуються, а стежити за звітністю. Ця звітність настільки у нас, не побоюся навіть слова, убога, що сформувати думку, в хорошому стані компанія чи ні, для регулятора взагалі неможливо", - пояснила Третьякова.

Україні потрібні такі акціонери, які в змозі докапіталізувати компанію в залежності від того, який обсяг ризиків компанія набрала, підкреслила експерт.

Нагадаємо, що французька АХА Group продала канадської компанії Fairfax Financial Holdings Limited 100% акцій страхових компаній АХА Страхування і АХА Страхування Життя.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X