Екс-керівництво France Telecom судять за цькування працівників і доведення їх до суїциду

7 травня 2019, 14:04

35 працівників France Telecom наклали на себе руки в той час, як менеджмент проводив масштабну реструктуризацію компанії

Колишній глава французької телекомунікаційної компанії France Telecom Дідьє Ломбар і ще шестеро колишніх менеджерів постали перед судом в Парижі за звинуваченням в цькуванні співробітників, в результаті якого, згідно з прокуратурою, багато хто наклав на себе руки. Про це повідомляє ВВС.

Відео дня

Це перший подібний процес у Франції, де слухаються звинувачення в харрасменті на робочому місці.

Між 2008 і 2009 роками 35 співробітників компанії France Telecom, яка відтоді змінила назву на Orange, наклали на себе руки. Дідьє Ломбар і інші обвинувачені заперечують, що їх спроби реструктурувати компанію привели до суїцидів.

Самій France Telecom також висунуто ті ж обвинувачення.

У той час недавно приватизована компанія проходила через масштабну реорганізацію. Дідьє Ломбар намагався скоротити штат на 22 тис. осіб, а також змусити ще 10 тис. співробітників перекваліфікуватися.

Деякі зі співробітників залишили записки, в яких звинувачують в своєму рішенні піти з життя менеджерів France Telecom.

Серед інцидентів:

- у 2009 році 32-річна жінка наклала на себе руки прямо на роботі;

- в місті Мец жінка намагалася накласти на себе руки, дізнавшись, що її переводять на інше місце роботи в третій раз за рік;

- в 2011 році 57-річний співробітник компанії наклав на себе руки на роботі поблизу Бордо.

Ломбара звинувачують в тому числі в тому, що в компанії була створена "корпоративна політика, спрямована на погіршення якості життя співробітників", а також в тому, що шляхом психологічного тиску, погроз і цькування він змушував людей звільнятися.

Деяких працівників переводили в інші міста проти їх волі, інших залишали в порожніх офісах, третіх змушували займатися роботою, що є нижчою від їх рівня кваліфікацій.

"Я їх вижену так чи інакше, через двері або вікно", - імовірно сказав якось на засіданні керівництва в 2007 році Дідьє Ломбар.

Сам екс-глава France Telecom, який залишив компанію в 2010 році, визнає, що зміни, які він проводив в структурі і роботі хвилювали працівників, але заперечує, що це могло призвести до суїцидів.

Ломбар припинив очолювати Orange в 2010 році у зв'язку зі скаргами на його стиль керівництва.

Якщо обвинувачені будуть визнані винними, їм загрожує від одного до двох років ув'язнення, а також штраф у 15 тис. євро. Компанія Orange може бути оштрафована на 75 тис. євро.

Представник Orange відмовився якось коментувати звинувачення і сам судовий процес, але наголосив, що нинішній генеральний директор Стефан Рішар докладає багато зусиль для поліпшення корпоративної культури.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X