Екс-міністр АПК розповів про негативні наслідки скасування земельного мораторію

5 листопада 2018, 18:20

Колишній міністр агрополітики, перший заступник голови правління, операційний директор Миронівського хлібопродукту Юрій Мельник попередив про можливий спад розвитку агросектору після скасування в Україні мораторію на продаж сільгоспземель.

Про це він заявив в ефірі програми Гроші вперед! на Радіо НВ.

"Якщо буде впроваджений ринок землі, ми повинні бути готові до того, що обов’язково буде можливий спад. Бо будуть формуватися нові відносини, і вони можуть призвести до того, що рік, два або три може бути певний спад. А потім ефект відкритого ринку буде додавати ефективність ведення бізнесу", – пояснив Мельник.

Відео дня

Він також зазначив, що зараз ринок оренди працює, орендодавці отримують зростаючу плату, бізнес стає чеснішим у відносинах з власниками землі, модель стає ефективнішою.

Нагадаємо, що заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення, так званий мораторій, було введено ще у 2001 році. З 2002 року він почав діяти як тимчасовий захід з метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі, після чого парламент неодноразово його продовжував.

У грудні 2017 року Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року.

На початку травня 2018 року глава представництва Світового банку в Білорусі, Молдові та Україні Сату Кахконен заявляла, що ціни на сільськогосподарську землю в Україні виростуть втричі після того, як знімуть мораторій на її продаж. Пізніше Світовий банк оцінив втрати від мораторію на продаж землі.

Європейський суд з прав людини визнав мораторій порушенням прав людини.

У червні два десятка організацій об'єдналися в Коаліцію за скасування мораторію, підписавши відповідний меморандум.

У вересні, депутати Верховної Ради звернулися до Конституційного суду з новим поданням щодо скасування мораторію на продаж.

У листопаді уряд доручив Мінагрополітики до кінця року представити законопроект Про обіг земель сільськогосподарського призначення, який необхідний для скасування мораторію на продаж землі, на розгляд Кабінету міністрів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X