Екс-керівника Артемсолі запідозрили у великих розкраданнях

27 лютого 2018, 20:40

Слідчий відділ прокуратури Донецької області повідомив про підозру колишньому виконавчому директору держпідприємства Артемсіль, дії якого завдали держпідприємству великих збитків

Про це написала на своїй Facebook-сторінці прес-секретар генерального прокурора України Лариса Сарган.

За її словами, колишньому посадовцю повідомлено про підозру у скоєнні кримінальних злочинів, передбачених ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем), ч.2 ст.367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.

Відео дня

Крім того, вона зазначила, що досудове розслідування встановило, що у грудні 2014 року колишній чиновник, всупереч своїм службовим обов'язкам без відповідного узгодження з посадовими особами інших структурних підрозділів підприємства, використовуючи службове становище, перерахував на депозитний рахунок банку Фінанси та Кредит гроші Артемсолі у сумі $1,2 млн за договором банківського вкладу. Зазначений договір був укладений без гострої потреби для підприємства.

Грошові кошти банком так і не повернуті у зв'язку з тим, що фінансова установа знаходиться у стадії ліквідації Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.

Сарган також нагадала, що у березні 2015 року екс-виконавчий директор Артемсолі уклав договір з товариством з обмеженою відповідальністю на поставку ферроцианида калію і перерахував на рахунок компанії понад 4,7 млн ​​грн.

Слідством встановлено, що ферроцианид калію закуплений у компанії за значно завищеною ціною, чим завдало матеріальної шкоди державному підприємству на загальну суму понад 1,7 млн ​​грн.

Прокуратура направила клопотання до суду про обрання колишньому посадовцю запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в сумі понад 30,5 млн грн.

Нагадаємо, журналісти Схем з'ясували, що приватні фірми заробляють на продажі солі, купуючи її за безцінь у державного монополіста Артемсіль, а потім продаючи її на тендерах державі по два-три рази вищими цінами.

Ситуацією на Артемсолі зацікавилося Національне антикорупційне бюро, яке порушило кримінальну справу і перевіряє роботу держпідприємства.

У лютому минулого року НАБУ провели обшук на державне підприємство Артемсіль в місті Соледар Донецької області.

У листопаді рахунки державного солевидобувного підприємства Артемсіль заарештовані.


Артемсіль - підприємство з видобутку та реалізації кухонної солі (NaCl) на території Центральної та Східної Європи. Його виробничі потужності розташовані в Соледарі (Донецька обл.). Підприємство експортує продукцію в 19 країн. Близько 35% продукції компанії реалізується в Україні, а решта - за кордон (дані за 2016 рік).

Показати ще новини
Радіо NV
X