Екс-керівнику Nissan висунули нові звинувачення та заарештували повторно

21 грудня 2018, 10:14

21 грудня в Японії повторно заарештували колишнього голову ради директорів Nissan Motor Co. Карлоса Гона, повідомляє CNN. Японські прокурори висунули йому нові звинувачення в зловживанні довірою.

Цей крок з боку сторони обвинувачення різко погіршив шанси Гона вийти на свободу під заставу. Така надія у високопоставленого топ-менеджера з'явилася після того, як 20 грудня суд відхилив клопотання прокуратури про продовження терміну його утримання під вартою за попередніми звинуваченнями - у приховуванні відомостей про доходи.

Відео дня

Однак тепер прокурори отримали право знову заарештувати Гона щонайменше на два дні, а потім, з дозволу суду, ще на 10-20 днів.

Як уточнює Financial Times, нові звинувачення стосуються контракту, підписаного головою ради директорів Nissan у жовтні 2008 року. З його допомогою Гон перевів торгові збитки на суму в 1,85 млрд ієн ($16,6 млн) зі своєї власної компанії з управління активами на баланс Nissan.

Гон перебуває під вартою вже понад місяць. Його арешт у листопаді в Токіо за звинуваченнями у фінансових злочинах збентежив міжнародну автомобільну індустрію.

Прокуратура Токіо висунула звинувачення Гону, а також Nissan у заниженні на $44 млрд суми винагороди колишнього голови автомобілебудівної компанії в її фінансовій звітності за п'ять років.

Прокуратура підозрює, що протягом трьох років Гон приховав ще частину винагороди, отриманої від Nissan, на суму близько $38 млн.

Рада директорів Nissan вже підтвердив факт маніпуляцій.

1 квітня 2017 року Гон пішов з посади президента і головного виконавчого директора Nissan і відтоді був головою Nissan, Renault і Mitsubishi Motors.

64-річний бразилець Гон є одним з найвідоміших топ-менеджерів світового автомобілебудування, у 1990-х роках він врятував Nissan від фінансового колапсу та був одним з ініціаторів альянсу Renault, Nissan і Mitsubishi.

Редактор: Інна Семенова
Показати ще новини
X