Екс-главу Nissan готуються заарештувати вчетверте

3 квітня 2019, 12:52

Колишнього главу автоконцерну Nissan Карлоса Гона підозрюють в розтраті коштів компанії

Токійська прокуратура готується вчетверте заарештувати колишнього главу автоконцерну Nissan Карлоса Гона, про це повідомляє Прайм з посиланням не місцеві ЗМІ.

Цього разу Гона підозрюють в тому, що він з 2012 року регулярно через відділення Nissan на Близькому Сході переводив на рахунок дилерської компанії Suhail Bahwan Automobiles (SBA) в Омані великі суми зі свого резервного фонду глави автоконцерну, які склали близько 3,5 мільярда ієн (близько $31,5 млн). Дилерську компанію очолює друг Гона Суха Бахаван. У 2009 році він позичив Гону суму в розмірі 3 мільярдів ієн (близько $27 млн). Гон стверджує, що повністю повернув борг, однак у прокурорів виникла підозра, що борг був повернутий із засобів автоконцерну під виглядом винагороди дилера.

Відео дня

Крім того, стало відомо, що в 2015 році близький до Карлосу Гону один з керівників Suhail Bahwan Automobiles (SBA) створив в Лівані інвестиційну компанію GFI, на рахунок якої перевів зі свого особистого рахунку кілька мільйонів доларів. Близько $9 млн з них були переведені на рахунок компанії, якою керує дружина Гона, і витрачені на покупку яхти загальною вартістю близько $15 млн. У прокурорів є також підозри, що одному з дилерів в Лівані так само і по тій же схемі, що дилеру в Омані, були переведені кошти з резервного фонду президента компанії Nissan на суму 1,7 мільярда ієн ($15 млн) під виглядом винагороди.

Гон і його "права рука" Грег Келлі були заарештовані 19 листопада 2018 року за підозрою в тому, що глава Nissan декларував не всі свої доходи і робив це за допомогою Келлі. Сума прихованих від декларування доходів з 2010 по 2017 роки оцінюється в 8 мільярдів ієн (близько $71 млн). Гон наполягає, що у нього не було наміру в приховуванні доходів. В кінці грудня прокуратура провела повторний арешт Гона, а потім ще один - широко поширену в Японії практику. Цього разу підставою для арешту стали підозри в тому, що Гон покрив за рахунок компанії збитки, понесені ним в результаті приватних інвестицій. Збитки становили 1,85 мільярда ієн (за курсом на той момент близько $21 млн). Прокуратура підозрює, що провести цю операцію Гону допоміг бізнесмен з Саудівської Аравії, який нібито саме в зв'язку з цим отримав від автоконцерну суму в розмірі 1,24 мільярда ієн (близько $14 млн).

За обома справами - про порушення закону про фінансові операції та про порушення закону про компанї в частині зловживання службовим становищем - Карлосу Гону було висунуто офіційне звинувачення 11 січня. Як повідомлялося, на початку березня новий адвокат Гона домігся його звільнення під заставу в розмірі 1 мільярда ієн (близько $9 мільйонів доларів) і підписку про невиїзд.

Показати ще новини
Радіо NV
X