Екс-директор клубу Порошенка став власником великого одержувача ліцензій на видобуток газу в Україні - ЗМІ

15 листопада 2018, 13:11

Основним власником одного з найбільших одержувачів ліцензій на видобуток газу в Україні компанії Аркона Газ-Енергія став Олег Ольховий.

Про це йдеться у Єдиному держреєстрі юросіб, пишуть Наші гроші.

Зазначається, що Ольховому відійшли 49,5% статутного капіталу фірми, що раніше належали офшору Ashburi Universal (Беліз).

Відео дня


Олег Ольховий зареєстрований власником низки юросіб, в основному спеціалізуються на роздрібній торгівлі (Рітейлерс груп в Харкові, Рітейл інкорп в Чернівцях, Рішон ДФ у Вінниці та Новий стиль для життя в Києві).

Разом з тим Ольховий раніше був директором Спортивно-оздоровчого комплексоv Монітор, офіційним бенефіціарами якого є президент України Петро Порошенко і нардеп від БПП Ігор Кононенко. Ця компанія прописана за адресою вул. Електриків, 29а, де розміщені відомий спортивно-розважальний клуб 5 елемент.

У ЗМІ Ольховий згадувався як директор 5 елементу в 2004 році, коли цей спортклуб тільки починав роботу.

У 2005 році головою наглядової ради 5 елементу був Ігор Кононенко, який розповідав про $20 млн інвестицій в спортклуб, а Ольховий на той момент, за даними Youcontrol, хоч і склав повноваження директора Монітору, але згадувався в ЗМІ в якості керівника проекту 5 елемент.


Крім Ольхового часткою в 5% в статутному капіталі Аркона газ-Енергія володіє Олексій Гребенченко, який, за даними програми Схеми, на початку 2000-х років працював в Укропткульттовари, кінцевим бенефіціарним власником якого був і досі залишається Петро Порошенко.

Нагадаємо, що у березні 2018 НАБУ повідомило про відкриття кримінального провадження про можливе порушення законодавства чиновниками Держгеонадр при видачі спецдозволу Аркона Газ-Енергія на користування Свістунківско-Червонолуцкім родовищем.

Після цього стало відомо, що Генпрокуратура спробувала вилучити у Аркони оригінали документів у справі, яке зацікавило НАБУ. Цю справу ГПУ веде Департамент з розслідування особливо важливих справ в сфері економіки, який очолює Володимир Гуцуляк. У ЗМІ цей департамент називали підконтрольним Ігорю Кононенку.


Аркона Газ-Енергія - це єдина компанія, яка за останні 2,5 роки отримала згоду Полтавської облради на розробку нових газових родовищ. За інформацією ЗМІ, ця компанія контролюється юристами з команди президента Петра Порошенка.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X