Еко-френдлі. Як найбільші виробники впроваджуватимуть багаторазові упаковки

29 січня 2019, 08:33

Найбільші світові виробники споживчих товарів почнуть продавати свою продукцію в багаторазовому склі, пластику та алюмінію. Використані упаковки будуть обробляти та повторно наповнювати.

Напередодні, ​​в рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі, представники близько 25 компаній, серед яких Procter&Gamble, Nestle, PepsiCo та Danone, презентували інтернет-платформу Loop. Мета проекту – знизити залежність від одноразової упаковки.

Відео дня

За словами представників, платформа дозволить покупцям купувати в інтернет-магазині товари у спеціально розробленій упаковці, придатній для подальшого збору, очищення, наповнення та повторного використання. Як саме працює платформа – у сюжеті Радіо НВ.

Як працювати сервіс

Як розповіли представники компанії, схема роботи сервісу складається з шести етапів. На першому споживач купує товари на сайті Loop, де під час оплати додатково врахована застава, яку він отримує назад, повернувши упаковку. На другому – покупки доставляються у спеціальній сумці для уникнення використання пластикових або навіть паперових пакетів. Третій етап – використання товарів.

Сервіс може забирати у споживачів залишки товарів для переробки

На четвертому – споживач повертає упаковку продавцеві без чистки й сортування, просто склавши її у сумку курьера. На п’ятому етапі упаковка проходить спеціальне очищення, щоб забезпечити безпечне повторне використання продукції. На останньому етапі упаковка заповнюється повторно і повертається споживачу.

Крім того, сервіс може забирати у споживачів залишки товарів, які можна переробити. У Procter&Gamble повідомили, що зі старту сервісу в ньому відразу буде доступна низка їхніх товарів у спеціальній пластиковій упаковці. PepsiCo буде продавати газовані напої та соки у склі, а Nestle розробили для свого морозива упаковку з алюмінію.

Маркетингова компанія

На думку активіста екологічної громадської організації Всеукраїнський молодіжний рух Let’s Do It, Ukraine! Андрія Саука, такий проект можна вважати продуманою маркетинговою компанією.

Люди будуть вважати, що купляють більш еко-безпечну продукцію

В коментарі Радіо НВ він зазначив, що великі виробники підхопили широко розповсюджений в світі тренд переробки сміття, і таким чином, вирішили знизити рівень негативного ставлення до них. Саме такі компанії і продукують найбільш забруднюючі упаковки, додав Саук.

"Це дозволить їм збільшити продажі за рахунок того, що це додатковий сегмент, тобто будуть люди вважати, що вони купляють більш еко-безпечну продукцію. Просто це дозволить збільшити продажі. Я вважаю, що це буде навіть менше відсотка того, що вони будуть охоплювати цією послугою, тому що вона буде однозначно дорожча і однозначно не покриє переробку. Йде не 100% продукції, ще велика частина залишається у екосистемі: в річках, у лісах, де завгодно. Особливо, якщо брати до уваги, що це Україна", – зауважив Саук.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Закони для захисту екології

У більшості цивілізованих країн спосіб виробництва та матеріали, з яких виробляють упаковки, законодавчо врегульовані, тому виробники вже с самого початку випускають менш забруднюючу продукцію. Про це у коментарі Радіо НВ розповіла координаторка представництва групи молодих фахівців міжнародної Асоціації твердих відходів в Україні Тетяна Омельяненко.

В Україні немає законів, які б карали неекологічні упаковки

"В Європі є директиви і принцип розширеної відповідальності виробника, який забов’язує будь-якого виробника товарів в упаковці та упаковки забезпечити потім збирання цієї упаковки і спрямувати потім ці відходи максимально на перероблення. Відповідні директиви встановлюють для кожного виду упаковки – макулатури, полімерної упаковки – різні відсоткові ставки. І європейські країни вони мають виконувати ці ставки", – повідомила Омельяненко.

За її словами, в Україні зараз немає таких законів, які б карали за виробництво неекологічних упаковок.

Сировина для упаковок

Багаторазовість упаковок, про яку заявляють у Loop, залежить від сировини з якої їх виробляють, а також те, якими методами їх обробляють перед повторним наповненням, розповів в коментарі Радіо НВ кандидат хімічних наук, головний редактор профільного журналу Упаковка Валерій Кривошей.

Кожен матеріал відрізняється один від одного

Незважаючі на те, що матеріалів, з яких виробляють упаковки, у світі тільки п'ять, кожного року випускають тисячі нових видів у яких різні властивості, уточнив Кривошей.

"Треба знати, яка це упаковка і для якої продукції вона призначена, і яка вона буде у порівнянні з іншими видами, перш за все, з точки зору безпечності, з точки зору економічності, ефективності, зручності. Є десятки полімерів, які використовують. Є поліпропілен, поліхлорид, полістерол, полікарбомід, поліамід. Кожен матеріал один від одного відрізняється", – наголосив Кривошей.

Платформа Loop почне роботу в Парижі і Нью-Йорку в першій половині 2019 року, а до кінця 2020 року – і в інших країнах світу.

Читайте також: 7 простих порад як подбати про екологію. Блог Марії Моісеєвої

Показати ще новини
Радіо NV
X