ЄБРР і ЄС відкрили для українського малого та середнього бізнесу кредитну лінію на 60 млн євро

15 березня 2019, 14:00

Позичальникам повертатимуть до 15% від суми отриманого кредиту у вигляді гранту

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) і ЄС запускають кредитну лінію EU4Business-ЄБРР обсягом 60 млн євро для видачі кредитів і грантів малим і середнім підприємствам (МСП) в Україні, повідомив керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи і Кавказу Маттео Патронів на презентації проекту в Києві в п'ятницю.

Відео дня

"Ми запускаємо зараз кредитну лінію в Україні. Її розмір - приблизно 60 млн євро", - повідомив він.

Лінія призначена для МСП, щоб вони могли використовувати можливості, що відкриваються у зв'язку з Угодою про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі (ГВЗВТ) між ЄС та Україною.

За словами Патронів, в рамках цієї кредитної лінії бізнес зможе отримати довгострокові займи у сумі від 300 тис. євро до 3 млн євро. Кредити будуть надаватися у гривні.

"Ця кредитна лінія - це інтеграція у географічному і економічному плані. Після створення ГВЗСТ між ЄС і Україною перед місцевими компаніями відкрилися численні можливості. Запуск кредитної лінії EU4Business-ЄБРР дає місцевим МСП, які забезпечують майже 80% робочих місць у країні, але на які поки припадає лише близько 40% ВВП, додатковий доступ до фінансування, щоб вони могли і далі розвиватися, ставати більш конкурентоспроможними і відповідати стандартам ЄС", - зазначив патронів.

Для проектів у рамках кредитної лінії EU4Business-ЄБРР, які будуть відповідати певним вимогам, також передбачені стимулюючі гранти на покриття від 10% до 15% вартості проектів.

Патроні повідомив, що 22 млн євро будуть видаватися через Укрексімбанк і 10 млн євро через "ОТП Лізинг". Інша частина суми в 28 млн євро буде видаватися через інші фінансові структури, які приєднаються до цієї програми. Зокрема, у другому кв. 2019 року до проекту приєднається Ощадбанк, повідомив заступник голови правління держбанку Андрій Стецевич.

Голова представництва Євросоюзу в Україні Хьюг Мінгареллі під час презентації проекту повідомив, що аналогічні кредитні лінії відкриті для Грузії і Молдови.

"ЄС намагається, щоб такі кредитні лінії приносили користь українським малим і середнім підприємствам, а також сприяли економічному зростанню в Україні та зміцненню економічних зв'язків між нею та ЄС. У 2018 році обсяг експорту українських товарів до ЄС зріс на 15%, а імпорт товарів з ЄС - на 11,5%. Ми вважаємо, що кредитні лінії ГВЗВТ сприяють збереженню цих позитивних тенденцій ", - зазначив він.

Показати ще новини
Радіо NV
X