Питання про договір з РФ на енергопостачання в Крим можна вважати закритим - Джемілєв

12 січня 2016, 14:21
Народний депутат України, лідер кримськотатарського народу і один із ініціаторів енергетичної блокади окупованого півострова Мустафа Джемілєв вважає, що Росія не погодиться на поставлені умови при укладанні договору на постачання електрики в Крим з материкової частини України

Таким чином, за словами Джемілєва, питання про укладення договору можна вважати закритим.

Про це він сказав в коментарі Крим.Реалії.

"Я думаю, вони не повинні вестися. Тому що з нашого боку було поставлено чітку умову, що якщо буде укладатися договір, то там повинно бути чітко вказано, що ми поставляємо на тимчасово окуповану Російською Федерацією територію Автономної Республіки Крим", - сказав Джемілєв.

Відео дня

Нагадаємо, Росія заявила, що не буде підписувати з Україною контракт на постачання електроенергії в Крим, якщо українська влада буде наполягати на положенні в контракті про визнання півострова частиною української території.

Раніше ВЦВГД заявив, що 94% жителів Криму, які брали участь в опитуванні щодо тексту угоди з Україною про електропостачання, згодні на перебої в електропостачанні в найближчі 3-4 місяці.

Крім того, згідно з цим опитуванням, 93,1% кримчан не згодні на укладення контракту з українською стороною на постачання електроенергії в Крим і Севастополь, якщо в ньому буде зазначено, що вони є частиною України.

Раніше Мустафа Джемілєв повідомив, що президент Петро Порошенко погодився з такою вимогою активістів.

22 листопада через підрив електроопор в Херсонській області припинилася подача електроенергії в окупований Крим з енергосистеми України. Крим став забезпечуватися електроенергією, виробленою джерелами кримської генерації, дизельними генераторами, завезеними з Росії, а також по енергомосту з Кубані, який вже довелося ремонтувати через те, що він не витримував навантаження.

30 грудня стало відомо, що в районі Каховки впала ще одна електроопора ЛЕП. За попередніми даними поліції, вона могла впасти в результаті вибуху.

Показати ще новини
Радіо NV
X