Джек Ма зник з журі власного конкурсу на тлі конфлікту з китайською владою

4 січня 2021, 12:50

Після зриву IPO Ant Group засновник Alibaba не з’явилося в фіналі створеного ним конкурсу для підприємців Africa’s Business Heroes. Він пропав зі списку суддів і промо-ролика шоу.

Китайський мільярдер і засновник Alibaba Джек Ма не зміг взяти участь в створеному ним конкурсі для африканських підприємців Africa's Business Heroes, де він мав виступати суддею. Про це пише Financial Times.

Відео дня

В якості судді шоу Ма замінила співзасновниця Alibaba Люсі Пенг. Крім того, фотографію китайського мільярдера видалили зі списку суддів. Творця Alibaba також більше не показують в промо-ролику конкурсу.

У коментарі виданню представник Alibaba пояснив відсутність Джека Ма на Africa's Business Heroes завантаженим розкладом бізнесмена.

«Через складності з розкладом містер Ма не міг більше бути в складі суддів фіналу Africa's Business Heroes», - заявив представник компанії.

Відзначається, що в раніше конкурсанти презентували свої ідеї безпосередньо Джеку Ма.

Незважаючи на те, що фінал конкурсу пройшов в листопаді 2020 року, його трансляцію відклали на весну.

Нагадаємо, що 3 листопада китайські регулятори несподівано припинили IPO компанії Ма Ant Group, яке мало стати рекордним. 

Формально причиною скасування ІРО стали зміни в фінансово-технологічному регулюванні, які зачіпають значну частину бізнесу компанії. Водночас за словами співрозмовників Bloomberg - це стало попередженням, що Пекін втомився від «непомірної влади технологічних магнатів».

Відзначається, що у претензії китайських регуляторів до Джека Ма накопичувалися роками. Великі держбанки були незадоволені тим, що гроші вкладників перетікали у фінтех-стартап засновника Alibaba. У відповідь мільярдер звинувачував владу в спробі обмежити свободу людей по розміщенню своїх коштів.

Однак сторони змогли домовитися про мир, який Джек Ма зруйнував своїм різким виступом в жовтні. Бізнесмен розкритикував фінансових регуляторів і банки Китаю, звинувативши їх в «ломбардному мисленні».

ІРО Ant Group було скасовано через кілька днів після цього виступу. Також повідомлялося, що до скасування ІРО доклав руку особисто Сі Цзіньпін.

За даними Bloomberg, після скасування ІРО Ant Group влади Китаю попросили Джека Ма не залишати країну .

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X