Ризикована практика. Співзасновники Alibaba залучали кредити під заставу акцій компанії - FT

2 липня 2021, 16:57

Співзасновники Alibaba залучали кредити від великих банків під заставу акцій компанії. Джек Ма і Джо Цай використовували кредитні гроші, в тому числі і для покупки особистої нерухомості і літаків.

Засновники Alibaba Group китайські техно мільярдерів Джек Ма і Джо Цай залучали великі кредити у інвестиційних банків під заставу акцій компанії. Про це пише Financial Times з посиланням на документи компанії.

Відео дня

Серед банків, які видавали кредити засновникам Alibaba були UBS, Credit Suisse, Goldman Sachs і інші. Як пише видання, бізнесмени брали кредити під заставу частини своєї сукупної частки в компанії в розмірі $35 млрд.

Бізнесмени брали позики через офшорні компанії, які контролюють більше половини їх сукупної частки в Alibaba. На кінець 2020 року вона має становила 5,8%.

Як зазначає видання, практика залучення кредитів під заставу акцій є досить ризикованою. Більшість американських компаній обмежує своїм топ-менеджерам можливість залучати кредити таким чином.

У Financial Times підкреслили, що від американських компаній потрібно розкривати дані про запозичення топменеджерів під заставу акцій. Водночас іноземні компанії з лістингом в США (на кшталт Alibaba) так робити не зобов'язані.

У документах, з яким ознайомилося видання, немає інформації про кількість акцій, які засновники Alibaba використовували для залучення запозичень. Однак документи свідчать, що всі кредити залучалися вже після того як компанія вийшла на біржу в США в 2014 році.

Як пише видання, найбільші індивідуальні інвестори Alibaba Джек Ма і Джо Цай використовували ці кредити для оплати особистої нерухомості, приватних літаків і угод з іншими компаніями.

Зокрема Джо Цай оплатив рахунок кредиту від Credit Suisse покупку бізнес-джета Gulfstream 650 ER.

У Alibaba відзначають, що залучення кредитів під заставу акцій було частиною «стандартного фінансового планування для отримання ліквідності без необхідності продажу акцій компанії».

Як йдеться в документах Alibaba, тепер Джек Ма і пов'язані з ним компанії не мають кредитів, забезпеченням яких виступають акції компанії, а кредити, які залучав Цай «легко контрольовані».

Нагадаємо, що з осені минулого року Джек Ма знаходиться в конфлікті з китайською владою. Він практично припинив з'являтися на публіці після виступу на форумі у жовтні, в якому він розкритикував регулятори і державні банки.

У квітні антимонопольні органи оштрафували Alibaba на рекордні $2,8 млрд за зловживання монопольним становищем, а Ant Group, фінтех-компанія Джека Ма, змушена провести реструктуризацію. У листопаді минулого року її первинне публічне розміщення акцій було зірвано владою. Воно могло б стати найбільшим в історії.

За словами Джо Цая, зараз Джек Ма, який майже не з'являється на публіці з осені минулого року, займається малюванням і благодійністю.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X