Дві великі компанії побудують в Миколаївській області зерновий термінал

28 квітня 2016, 20:48
Сировинний трейдер Louis Dreyfus спільно з стивідорною компанією Бруклін-Київ збираються побудувати зерновий термінал в Миколаївській області, заявив голова Миколаївській області Вадим Меріков 26 квітня 2016 року на бізнес-форумі Миколаїв – Батумі, йдеться на сайті Миколаївської ОДА

Компанії мають намір побудувати зерновий термінал і інвестувати в область $110-130 млн. Меріков зазначив, що це дозволить створити більше двохсот робочих місць з високим рівнем заробітної плати. Інші умови проекту поки не розголошувалися.

Відео дня

Глава аналітичного відділу Eavex Capital Дмитро Чурін розповіді Бізнес НВ, що ця хороша новина для України. За його словами, ці компанії давно присутні на українському аграрному ринку. "Будівництво зернового терміналу поліпшить їх інфраструктуру для експортних поставок", - пояснює він.

За словами старшого аналітик ІК Арт Капітал Андрій Патіота, ми йдемо до того, щоб збільшувати експорт зернових культур і тому нам потрібна велика ємність терміналів. "Зараз одночасно із збільшенням обсягу врожаю збільшуються і потужності по їх обробці", - говорить Патіота. - Нам потрібні ці потужності. За його словами, в найближчі п'ять років очікується збільшення врожаю і, відповідно, збільшення експорту приблизно на 20 млн тонн на рік.

"Хороший момент, що це міжнародна компанія (Louis Dreyfus - НВ), а значить фондування у них точно знайдеться і явно недороге", - додає Чурін. За його словами, питання у фінансах не повинно бути. Залишається тільки предметна реалізація. "Будівництво терміналу може зайняти мінімум півтора року, максимум – два", - говорить він.

Потенційні інвестори мають 23-річний досвід будівництва і розвитку перевантажувальних комплексів в Одеській області. За цей період загальна сума інвестицій склала більше $280 млн. Компанія Бруклін-Київ знаходиться в Одесі і здійснює свою діяльність на ринку транспортних послуг з 1992 року.

Раніше, в жовтні 2013 року Louis Dreyfus і Бруклін-Київ підписали угоду про створення спільного підприємства для управління і розвитку в Одеському порту. В середині 2014 року між ЄБРР та Бруклін-Київ був підписаний договір про надання кредиту на $60 млн для будівництва терміналу з перевалки зерна в Одеському порту.

Чурін розповідає, що будь-який інфраструктурний проект – це плюс для України. За його словами, це показує світовим інвесторам, що країна відкрита для нових проектів. За останні два роки за курсових коливань жодного серйозного проекту не було реалізовано. "Це означає, що ситуація змінюється на краще", - пояснює він.

Аналітик ІК Dragon Capital Наталя Шпигоцька додає, що врожайність по основним культурам в Україні істотно нижче, ніж по світу. За її словами, середня врожайність кукурудзи в минулому році у нас була 5,7 млн тонн, коли в США – 10 млн тонн. "Зі збільшенням інвестицій серед агрохолдингів ми як мінімум будемо підвищувати ефективність нашого сільськогосподарського виробництва та відповідно збільшимо експорт продукції", - пояснює вона.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

За словами Патіота, весь світ робить ставку на Україну. В найближчі 10 років - це один з основних джерел збільшення врожаю. Через 10 років середній збір буде 80 млн т, у порівнянні з нинішніми 60 млн т. "Такого зручного додаткового потенціалу зростання світового збору зерна в Україні не буде", - говорить він.

Показати ще новини
Радіо НВ
X