Два українські банки добровільно пішли з ринку

27 грудня 2017, 11:48

Національний банк України (НБУ) відкликав банківські та генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій у Апекс-Банку та Промислово-фінансового банку

Про це повідомили в прес-службі регулятора.

Обидва банки ухвалили рішення про добровільне припинення банківської діяльності без ліквідації юридичної особи.

"Ми вважаємо рішення деяких банків припинити банківську діяльність виваженим та "дорослим" кроком, який свідчить про адекватну оцінку акціонерами цих банків ситуації на ринку та власних можливостей щодо вибору та реалізації бізнес-моделі конкретного банку", – заявила заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Відео дня

Вона також відзначила, що можливість трансформації в небанківську фінансову чи нефінансову установу мінімізує ризики вкладників та кредиторів, а також дає можливість акціонерам переорієнтуватися на інші види діяльності.

Процедура добровільного припинення банківської діяльності стала можливою після прийняття у березні 2017 року Закону України Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків.


Апекс-Банк заснований в 2009 році. Єдиним акціонером фінустанови є Євген Кузнєцов.

Промислово-фінансовий банк заснований в 1997 році. На 24 січня 2017 року власниками істотної участі в банку були Володимир Матіцин (опосередкована участь в статутному капіталі 90,5%), Тетяна Матіцина (пряма участь 9,5%, опосередкована - 19,4%).

Згідно з даними НБУ, за розміром загальних активів на 1 жовтня 2017 року Промислово-фінансовий банк посідав 76-е місце (395,7 млн грн), Апекс-Банк - 85-е місце (211,9 млн грн), серед 88 діючих банків.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X