Два світових газових трейдери вперше закачали свій газ для зберігання в українських ПСГ

19 вересня 2017, 11:05
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У підземні сховища газу (ПСГ) України закачано перші 3 млн куб. м газу в режимі "митний склад" за заявками міжнародних трейдерів Trafigura Sarl (Швейцарія) і MND (Чехія)

Про це повідомила прес-служба оператора газотранспортної системи компанія Укртрансгаз.

Даний режим дозволяє зберігати газ в ПСГ України протягом трьох років без сплати будь-яких податків і митних зборів.

Відео дня

"Очікується, що у вересні оператор газотранспортної системи та газосховищ України надасть відповідні брокерські послуги компаніям та, відповідно до їхніх попередніх заявок, закачає до "митного складу" близько 50 млн куб.м природного газу", - йдеться в повідомленні Укртрансгазу.

За даними компанії, вже уклали відповідні договори з вісьмома компаніями, серед яких міжнародні трейдери з Чехії, Швейцарії, Мальти і їх українські представництва. Також йде процес підписання договорів ще з рядом контрагентів.

Нагадаємо, що з червня 2017 року іноземні та українські компанії отримали можливість зберігати газ на території України протягом 1095 днів без сплати митних зборів за умови подальшого транспортування природного газу з території України. Тариф на зберігання в режимі "митного складу" не відрізняється від звичайного тарифу на зберігання газу в ПСГ і становить 112 грн/тис. куб. м (близько €0,4/МВт) за цикл зберігання.

Нагадаємо, що в листопаді 2016-го Укртрансгаз підписав три договори про співпрацю в транспортуванні і зберіганні природного газу в українських підземних сховищах (ПСГ).

До цього Укргазвидобування і французька компанія Engie підписали угоду про співпрацю з можливістю зберігання природного газу в українських підземних газових сховищах (ПСГ).


100% Укртрансгаз а належить Нафтогаз у України. Компанія експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни загальною ємністю 31 млрд куб. м.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X