Два енергопідприємства братів Дубневичів передали в управління держави

3 серпня 2018, 13:43

Новояворівська та Новороздільського теплоелектроцентралі у Львівській області перейшли під тимчасове управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманих від корупційних та інших злочинів.

Про це повідомив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник, передає Дело.

За його словами, детективи НАБУ розкрили велику корупційну схему у сфері енергетики, розкрадання газу у НАК Нафтогаз України на 1,4 млрд грн. Корупційна схема в роботі двох ТЕЦ усунена і прийнято рішення про арешт активів та передачі їх у тимчасове управління АРМА.

Відео дня

Голова АРМА Антон Янчук акцентував на тому, що після переходу активів в управління його відомства вже була проведена попередня оцінка економічної ефективності від діяльності Новояворівської і Новороздільського ТЕЦ. Вона названа економічно ефективною.

Вже зареєстровані права керування, в найближчому майбутньому планується вийти на початок відбору керуючого, який планують завершити за місяць. Далі розраховують перейти до передачі цих активів в управління на підставі договору.

Ситник зазначив, що управління цими двома активами АРМА буде тимчасове, форма власності і власник не змінюються. Рішення про тимчасову передачу АРМА може скасувати суд.

Раніше повідомлялося, що НАБУ заявило про затримання чотирьох чиновників, які реалізували схему з використання "пільгового газу" для власних потреб, чим завдали збитки Нафтогазу в розмірі 1,4 млрд грн. Йшлося про керівництво підприємств Енергія-Новий Розділ, Енергія-Новояворівськ та Енергія. Бенефіціарами зазначених компаній виступають народні депутати від БПП брати Дубневичі.

У січні 2018 року, стало відомо, що в рамках "газової справи" народних депутатів Богдана та Ярослава Дубневичів одним з чотирьох затриманих став колишній директор підприємства Енергія Ігор Кучма.

Показати ще новини
Радіо NV
X