ДТЕК вперше закупив вугілля з РФ у незв'язаних компаній

30 листопада 2017, 18:49
Енергохолдинг ДТЕК Ріната Ахметова в жовтні почав імпортувати з Росії для потреб своїх станцій пісне вугілля у незв'язаних з групою виробників - компаній Разрез Кійзасскій і Печорської гірської компанії

Про це пише liga.net з посиланням на представників компаній-постачальників.

Раніше закупівлі ДТЕК з РФ здійснювалися тільки з Ростовської області від вхідного в ДТЕК шахтоуправління Обухівська.

Відео дня

Всього в жовтні ДТЕК закупив близько 110 тис. тонн вугілля марки Т (пісне) у компаній Розріз Кійзасскій (Кемеровська область) і Печорської гірської компанії (Москва). Це вугілля постачається для потреб Придніпровської та Криворізької ТЕС компанії ДТЕК Дніпроенерго.

"Це перші закупівлі енергетичного вугілля в Росії холдингом ДТЕК у незв'язаних компаній. Раніше ДТЕК завозив російський антрацит виробництва власної компанії - шахтоуправління Обухівська", - пише видання.

У жовтні поставки енергетичного вугілля з ростовських шахт ДТЕК на власні ТЕС холдингу в Україні склали близько 69 тис. тонн, що вдвічі більше ніж у вересні (34,6 тис. тонн).

Також холдинг імпортував близько 120 тис. тонн південноафриканського вугілля (постачальник Glencore) і 64 тис. тонн вугілля газової групи з США (постачальник - Xcoal energy & Resources), за даними холдингу.

Таким чином, в жовтні на станції ТЕС генеруючих компаній групи ДТЕК в жовтні надійшло близько 363 тис. тонн імпортного енергетичного вугілля.

Як повідомлялося, Україна увійшла в опалювальний сезон 2017-2018 рр. з найнижчими запасами вугілля. При цьому в країні спостерігається дефіцит як антрацитової, так і газової (видобувається в Україні) груп вугілля. ДТЕК і державна Центренерго імпортують паливо з ПАР і США.

За підсумками січня-жовтня 2017 року Україна імпортувала вугілля на рекордні $2,2 млрд – ця сума в 1,5 рази перевищує ту, яку Україна платила останні два роки. Найбільше вугілля Україна закупила у Росії - на $1,2 млрд (55,7% від усієї вартості). Крім Росії Україна імпортує вугілля з США та ПАР.

Показати ще новини
Радіо NV
X