ДТЕК веде переговори з Росією про захоплені активи в Криму

11 квітня 2017, 11:23
409
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

ДТЕК ініціював розгляд інвестиційного спору з Росією за втраченими в аннексированном Криму активів

Енергохолдинг ДТЕК розпочав процедуру вирішення інвестиційного спору з Росією щодо активів компанії, контроль над якими був втрачений в результаті анексії Кримського півострова, та оцінює свої збитки у 500 млн доларів

Про це йдеться в повідомленні компанії, передають Українські новини.

"ДТЕК Крименерго почав процедуру вирішення інвестиційного спору з Російською Федерацією в рамках угоди між Кабінетом Міністрів україни та урядом РФ про взаємний захист інвестицій. Даний спір викликаний націоналізацією інвестицій компанії на території Криму. У разі, якщо спір не буде вирішений шляхом переговорів, ДТЕК Крименерго має намір передати його на розгляд у міжнародний арбітраж. Сума компенсації фактичних і потенційних збитків компанії може скласти понад 500 млн доларів", - йдеться в повідомленні.

Для захисту своїх інтересів ДТЕК Крименерго привернув міжнародну юридичну компанію Covington and Burling LLP (цю ж компанію раніше привернуло для спорів за Криму Міністерство закордонних справ і НАК Нафтогаз України).

"З моменту незаконного захоплення ДТЕК Крименерго ми активно займалися відновленням документів, формуванням доказової бази, розробкою юридичної стратегії. Завершивши комплексний аналіз міжнародної практики та аналогічних прецедентів, ми направили на адресу Російської Федерації офіційне повідомлення про інвестиційний спір в рамках угоди про взаємний захист інвестицій між Україною і Росією", - цитує прес-служба слова виконуючого обов'язки генерального директора ДТЕК Енерго Дмитра Сахарука.

Вартість рухомого і нерухомого майна ПАТ ДТЕК Крименерго, яке було націоналізовано рішенням Державної Ради Республіки Крим, становить понад 500 млн доларів.

Нагадаємо, що ДПЕК Крименерго до так званої "націоналізації" був найбільшим постачальником електроенергії Криму і забезпечував більше 80% постачань електроенергії на території Кримського півострова.

Вибір редакції

Інновації

Сьогодні, 12:00

article_img
Спітніла ракета. На чому Ілон Маск збирається доправити людей на Марс
Країни

Вчора, 19:27

article_img
Небезпечна слава. Через вірусне відео та зустріч із Мессі семирічний афганський хлопчик став ціллю талібів
Події

Вчора, 19:43

article_img
Джокер Зеленський, похорон марсохода і шановні знавці. Краще за тиждень за версією головного редактора NV.ua

Головне

Події

Сьогодні, 12:38

article_img
Напади на культові споруди УПЦ МП координує ФСБ РФ - Грицак
Геополітика

Сьогодні, 17:14

article_img
Міністри ЄС ухвалили рішення щодо агресії РФ в Азовському морі
Геополітика

Сьогодні, 06:36

article_img
Трамп не повірив даним розвідки щодо КНДР через слова Путіна - екс-глава ФБР