ДТЕК експортував з Росії за кордон дефіцитний в Україні антрацит

3 листопада 2017, 14:50
Шахтоуправління Обухівська (Ростовська область), що належить холдингу ДТЕК Ріната Ахметова, у травні-вересні 2017 року експортувала у Єгипет, Італію, Чехію та Польщу 27,2 тис. тонн антрациту марки АШ, дефіцит якого спостерігається в Україні у тепловій генерації

Про це повідомили у прес-службі холдингу, передає liga.net.

"Поставки здійснювалися на підставі довгострокових контрактів з промисловими підприємствами. Як товарної продукції використовувалася суміш різних класів вугілля", - йдеться у повідомленні.

Відео дня

За даними виписок з митних декларацій ФТС, Шахтоуправління Обухівська поставила, зокрема, у липні чеської ArcelorMittal Ostrava (транзитом через Україну) 5,44 тис. тонн вугілля АШ на суму $470,2 тис. на умовах DAP. Середня ціна тонни вугілля - $86,4.

Відзначається, що в Україні на власні теплові електростанції (ТЕС) в липні Шахтоуправління Обухівська поставляла вугілля за середньою ціною $93,8/тонна на умовах DAP (5600 ккал/кг).

У травні цього року ш/у Обухівська поставила в Словаччину для US Steel Kosice 3,2 тис. Тонн антрациту АШ $282,9 тис. Середня ціна - $88/тонна на умовах DAP.

В цей же період ДТЕК поставляв з Росії антрацит АШ на власні ТЕС за середньою ціною $95,8/тонна на умовах DAP, по митними даними (5800 ккал/кг).

Суміш вугільних сортів АШ і АМ (не спалюється на ТЕС) ДТЕК поставляв до Єгипту на адресу компанії International Coke & ferro alloys. У червні цього року було поставлено 19,2 тис. такої ж суміші за середньою ціною $107/тонна. Із загального обсягу 15 тис. тонн припало на сорт АМ, 4,2 тис. тонн - на вугілля АШ.

Нагадаємо, на початку жовтня запаси вугілля на складах теплових електростанцій України зменшилися на 0,6% (на 7,4 тис. т) - до 1,2 млн. Т.

Також раніше повідомлялося, що ТЕС і ТЕЦ України в січні-липні 2017 року скоротили споживання вугілля на 27,4% (на 4,9 млн т) в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року - до 12,9 млн т.


ДТЕК створений 2005 року для управління енергетичними активами групи Систем Кепітал Менеджмент (СКМ) Ріната Ахметова. Корпорації делеговані функції зі стратегічного управління підприємствами групи, що становлять вертикально інтегрований ланцюжок з видобутку і збагачення вугілля, виробництва та реалізації електроенергії.

Показати ще новини
Радіо НВ
X