Вперше в Україні. ДТЕК проклав Wi-Fi в шахті — відео
Компанія ДТЕК олігарха Ріната Ахметова вперше в історії України проклала Wi-Fi зв’язок на глибині 500 метрів у шахті Ювілейна в Дніпропетровській області.
Для цього знадобилося майже 130 кілометрів кабелю і 400 точок доступу. На основі цієї безпровідної інфраструктури зв’язку планується розгортання багатофункціональної системи для забезпечення безпеки шахтарів.
«Система зв’язку дозволить нам в режимі реального часу отримувати дані з різних датчиків безпеки та повідомляти шахтарів про зміну аерогазових показників, за допомогою відеокамер моніторити робочий процес, за необхідності оголошувати та проводити евакуацію, а гірничий диспетчер зможе дистанційно допомогти працівнику при аварії шляхом надсилання повідомлень на розумну лампу-пейджер, яка також є індивідуальною системою безпеки шахтаря», — розповів керівник проєкту «Інфраструктура зв’язку» програми MODUS з цифрової трансформації ДТЕК Вадим Мірошниченко.
У ДТЕК додали, що наразі вугільні шахти в Україні для зв’язку традиційно використовують стаціонарні підземні телефони. Щоб дістатися до них, часто потрібно подолати певну відстань чи й зовсім повертатися на поверхню, а отже втрачати час, який дуже цінний, коли треба повідомити про проблему чи отримати доступ до важливої інформації.
- Ключ для Зеленського до миру на Донбасі. Ахметов витісняє Коломойського в боротьбі за вплив на президента — FT
- «З АМКУ я поговорю, вони будуть за». Зеленський запропонував ДТЕК Ахметова приватизувати неприбуткові шахти
- Енергоспівтовариство ЄС і АМКУ разом розслідуватимуть справу проти ДТЕК. У холдингу відреагували
Завдяки Wi-Fi та спеціальним смартфонам шахтарі зможуть миттєво спілкуватися через голосові дзвінки чи текстові повідомлення з поверхнею та диспетчерським пунктом, а також оперативно обмінюватися інформацією між підземними секціями. З глибини до 500 метрів шахтарі зможуть надсилати диспетчеру фотографії та відео, проводити відеотрансляції, отримувати консультації наживо, виявляти технічні несправності обладнання та отримувати дозволи на роботу.