Україна розпочинає експорт електроенергії до Польщі. На першому аукціоні потужності викупив ДТЕК Ахметова

29 березня 2022, 09:41

Укренерго 28 березня відновило добові аукціони з розподілу міждержавних перетинів для експорту електроенергії до Польщі.

Про це повідомляється на сторінці компанії у Facebook.

"Це перший аукціон після об’єднання енергосистеми України з енергомережею континентальної Європи ENTSO-E... Відновлення експортно-імпортних операцій – одне з головних завдань НЕК «Укренерго» в рамках подальшої інтеграції з ENTSO-E", - зазначили у компанії.

Відео дня

Перший аукціон пройшов 28 березня на добу постачання 30 березня (фактична дата початку експорту). Обсяг перетину, виставлений на аукціон, становив 210 МВт (на кожну годину).

Усю запропоновану пропускну спроможність на першому аукціоні викупила компанія з групи ДТЕК ТОВ Д.Трейдінг, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Укренерго перестало розподіляти доступ до міждержавних перетинів для імпорту/експорту електроенергії 24 лютого 2022 року у зв'язку із початком випробувань енергосистеми в ізольованому режимі. З початком розв'язаної Росією повномасштабної війни Україна вирішила не поновлювати синхронну роботу з енергосистемами Росії та Білорусі. 16 березня відбулася екстрена синхронізація енергосистеми України з енергомережею континентальної Європи ENTSO-E.

Показати ще новини
Радіо NV
X