Друг Путіна Ротенберг купив найбільшого підрядника Керченського мосту

11 квітня 2018, 16:44

Структура бізнесмена Аркадія Ротенберга встановила контроль над 94,2% акцій будівельним холдингом Мостотрест, який є одним з основних субпідрядників будівництва транспортного переходу через Керченську протоку.

Про це пише Reuters.

Зараз цей пакет акцій Мостотрест належить компанії ТФК-Фінанс, акціонером якого є приналежний Ротенбергу Стройпроектхолдінг.

Раніше повідомлялося, що у липні 2014 року Євросоюз включив Аркадія Ротенберга до списку санкцій, заморозивши його активи в європейських юрисдикціях, і обгрунтував це тим, що бізнесмен є "давнім знайомим" президента Росії Володимира Путіна і його колишнім спаринг-партнером по дзюдо, а також що він "нажив свої статки під час правління Путіна", отримав ряд вкрай вигідних контрактів в рамках підготовки Олімпійських ігор в Сочі.

Відео дня

Нагадаємо, що в оточенні бізнесмена говорили, що Ротенберг думає про покупку акцій Мостотрест. Відзначимо, що раніше найбільшим акціонером Мостотрест була компанія Marc O'Polo Investments, що належить на 68,45% Ігорю Ротенбергу, синові Аркадія Ротенберга. Але, навесні 2015 року Marc O'Polo Investments продала за 10 млрд руб. частку в 38,6% компанії.

У лютому 2015 року компанія Стройгазмонтаж Роттенберг отримала підряд на будівництво Керченського моста так, як інших претендентів на проект не знайшлося.

У 2016 році Мостотрест отримав субпідряд на будівництво Керченського моста на суму 96,9 мільярда рублів від "дочки" Стройгазмонтаж Роттенберг і СГМ-Міст. А через кілька місяців США розширили список санкцій щодо Росії, включивши і Мостотрест, і СГМ-Міст.

Раніше російські ЗМІ повідомляли, що сім'я Ротенбергов продовжує контролювати Мостотрест незважаючи на продаж її акцій в 2015 році.

Показати ще новини
Радіо NV
X