"Дочці" Siemens відмовили повернути "кримські турбіни"

10 квітня 2018, 11:06

Дев'ятий арбітражний апеляційний суд підтвердив рішення Арбітражного суду Москви, який відмовив "дочці" Siemens Сіменс технології газових турбін у позові до двох російськ структур Ростеху - ВАТ і ТОВ Технопромекспорт щодо незаконного переміщення турбін в Крим.

Про це передає Інтерфакс-Україна.

Таким чином, суд залишив рішення Арбітражного суду за 10 січня без змін.

Представник Siemens заявив, що суд першої інстанції при винесенні оскаржуваного рішення "неправильно застосував норми матеріального права", у зв'язку з чим було прийнято неправильне рішення.

Відео дня

Крім того, у компанії вважають, що суд проігнорував той факт, що відповідачі "обґрунтовано не спростували факт укладення договору під впливом обману".

Нагадаємо, що в липні 2017 року Росія завезла турбіни для електростанцій, вироблені Siemens, в окупований Крим. Поставки були здійснені в обхід санкцій.

У Кремлі заявили, що турбіни, поставлені в Крим, зроблені в Росії.

При цьому пізніше компанія Siemens підтвердила факт незаконного постачання до Криму своїх турбін, але зазначила, що спочатку це проводилося для установки на об'єктах у Краснодарському краї РФ. Пізніше німецька компанія запропонувала російській стороні викупити ці турбіни.

У зв'язку з цим на початку серпня Рада Євросоюзу ввів нові персональні санкції щодо громадян РФ і підприємств через поставки газових турбін Siemens в окупований Крим.

Пізніше Siemens подав до суду на постачальників турбін у Криму.

Проте 8 вересня 2017 року Арбітражний суд Москви відмовив Siemens у накладенні арешту на турбіни, поставлені в Крим в обхід санкцій Євросоюзу.

Крім того, 30 жовтня дев'ятий арбітражний апеляційний суд відмовив Siemens в задоволенні апеляційної скарги на рішення Арбітражного суду Москви про відмову в арешті кримських турбін.

14 грудня суд відмовив у задоволенні позову Siemens до ВАТ і ТОВ Технопромекспорт.

Потім 10 січня 2018 року суд в Росії повторно відмовився повернути компанії турбіни, поставлені до Криму.

Слід зазначити, що в 2016 році Україна та ЄС змінили умови контракту із Siemens, заборонивши використання турбін для електростанцій на території Криму.

Показати ще новини
Радіо NV
X