Окупований Донбас отримав від Росії 1,5 млрд куб. м. газу

15 листопада 2017, 11:04
Російський монополіст Газпром здійснював протягом цього року поставки природного газу на окупований Донбас

Про це йдеться в звіті російської газової компанії за третій квартал 2017 року, текст якого є в розпорядженні УНІАН.

Зокрема, у документі зазначено, що в Україні поставлено 1,5 млрд куб. м. природного газу. При тому, що Нафтогаз припинив закупівлі російського газу ще у листопаді 2015 року.

Відео дня

Раніше повідомлялося, що компанія Газпром продає газ для ОРДЛО дорожче, ніж Україна купує в ЄС.

Нагадаємо, що у 2015 році Газпром поставив на Донбас 1,7 млрд куб. м газу за ціною $186/тис. куб. м, випливає зі звітності Газпрому за 2015 рік і даних Нафтогазу.

У 2016 році Газпром поставив на непідконтрольні Україні території Луганської та Донецької областей 2,3 млрд куб. м газу, що на 40,6% або на 0,69 млрд куб. м більшому ніж у 2015 році.

Крім того, у кінці червня 2017 року російський монополіст повідомив, що поставив на окупований Донбас газ обсягом 5,4 млрд куб. м. на суму понад $1 млрд.

Слід зазначити, що керівництво Газпрому неодноразово заявляло, що поставки газу в ОРДЛО тривають на підставі контракту з Нафтогазом від 2009 року.

В свою чергу, Нафтогаз неодноразово заявляв, що буде оплачувати Газпрому лише замовлені і прийняті поставки природного газу, тоді як декларовані ним поставки газу на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей до таких не належать.

У Нафтогазі відзначали, що компанія не бере газ за контрактом з Газпромом на ГІС Прохорівка і Платове на кордоні з РФ.

Показати ще новини
Радіо NV
X