Собаче діло. Як український ринок товарів і послуг для домашніх тварин став одним із найдинамічніших у Європі

6 червня 2021, 09:09
НВ Преміум

В Україні — вже понад 5 млн собак, що мешкають із людьми, — завдяки цій «зграї» вітчизняний ринок послуг для домашніх тварин увійшов у європейський топ-3 за темпами зростання, пише журнал НВ.

Мешканка Києва Тетяна Лупова нещодавно втілила в життя мрію доньки і купила собаку. Після автомобільної аварії, яку пережила сім'я, це порадив зробити киянці і психолог: мовляв, чотириногий вихованець асоціюється з безпекою.

Відео дня

Дочка хотіла саме великого собаку, а тому Лупова придбала бернського зенненхунда, який у дорослому віці може потягнути більш ніж на 50 кг.

«Дитині було складно впоратися з цуценям, яке у півтора місяця важило 10 кг, — так ми і няньчилися разом, — зізнається Лупова. — Крім охорони, це ще неймовірний клубок любові, радості, веселощів».

Українці все більше звертають увагу на подібні «клубки любові»: за даними сайту Worldatlas, у країні близько 5,1 млн домашніх собак. Це вже близько до показників європейських лідерів: Франції з її 8,8 млн, а також Італії та Польщі (по 7,5 млн).

Зростає і кількість офіційно зареєстрованих породистих собак. За даними Кінологічної спілки України (КСУ), за останнє десятиліття кількість тварин, які перебувають під її опікою, подвоїлася — зі 120 тис. до майже 230 тис. КСУ об'єднує у своїх лавах близько 300 тис. членів.

До того ж Україна посідає друге місце у світі за кількістю котів на душу населення (17 на 100 осіб). Вищий цей показник лише у Штатах — 24 на 100. Кількість українців, які заводять собі чотириногих вихованців, стрімко збільшується, що, натомість, зробило вітчизняний ринок послуг для домашніх тварин — від їжі до сервісів — № 2 за швидкістю зростання у Європі. За даними аналітичної компанії Euromonitor International, торік в Україні воно додало відразу 12,7% — із $624 млн до $703 млн. Ця частка вища тільки в Румунії — 20,1%.

Ринок зростає не тільки у грошах — з’являється дедалі різноманітніший спектр послуг: професійний ґрумінґ (стрижка), перевезення, готелі, організація відходу з життя, послуги для невиліковно хворих тварин, кладовища, кремація, психологічна допомога людям, які пережили смерть вихованця.

Показова і ситуація з кормами для домашніх улюбленців. За оцінками фінансового консалтингу Pro-Consulting, із 2018 до 2020 року обсяг цього сегмента ринку зросла з 3,4 млрд грн до 9,7 млрд грн. І він теж стає дедалі різноманітнішим, в якомусь сенсі повторюючи тенденції людського споживання.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X