Дохідний бізнес. Овостар добре заробив на падаючому ринку

14 квітня 2016, 17:52
Другий за величиною виробник яєць та яєчних продуктів у країні зміг наростити прибуток, незважаючи на 14% падіння виробництва в цілому по галузі

Згідно опублікованому 14 квітня фінансового звіту компанії за 2015 рік, її заробіток до вирахування банківських відсотків, податків і амортизаційних відрахувань (EBITDA) збільшився на 20% – до $34,8 млн. Чистий прибуток на 24% ($31,9 млн).

Відео дня


Овостар – другий за обсягом виробник яєць і яєчних продуктів в Україні. Власниками компанії є Борис Бєліков і Віталій Вересенко. Акції компанії торгуються на Варшавській фондовій біржі (WSE: OVO). Вчора капіталізація склала $149,4 млн.


Виручка Овостар у минулому році зросла лише на 1% ($75,6 млн), незважаючи на зростання виробництва на 15% (1,2 млрд штук). "Через девальвацію гривні, виручка компанії практично не змінилася. Але, оскільки ціни на яйця та яєчні продукти зростали швидше, ніж ціни на корми, маржинальність у цілому збільшилася", – пояснила менеджер зі зв'язків з інвесторами Овостар Вікторія Григоренко.


Всього в минулому році в Україні виробили 16,8 млрд яєць, що на 14% менше, ніж роком раніше. Найбільшими виробниками є: Авангард (56%), Овостар (8,7%) та Інтер-Запоріжжя (8,1%). Середні ціни на яйця в 2015 році в Україні зросли на 73% – до 15,2 грн/десяток, у той же час у доларовому вираженні вони знизилися на 6%.


Зовнішні ринки також допомогли компанії. За словами Григоренко чверть своєї виручки компанія отримала завдяки реалізації продукції на Близькому Сході (ОАЕ і Саудівська Аравія), а також змогла продати незначні обсяги в ЄС та Африці.

У 2015 році Овостар збільшив експорт яєць у 2,6 разів – до 229 млн штук, пояснила аналітик ІК Dragon Capital Наталія Шпигоцька. Таким чином, компанія підняла експортну виручку на 85% – до $21,6 млн. А це 28% загальної виручки компанії проти 16% в 2014 році.

Падіння цін на зернові та олійні культури дали можливість компанії суттєво зменшити витрати на виробництво. Шпигоцька каже, що в 2015 році середні ціни на пшеницю в Україні знизилися на 11%, а на кукурудзу – на 17%.

Аналітик ІК Eavex Capital Іван Дзвінка додає, що зменшення собівартості перекрило падіння цін на яйця в доларовому вираженні, яке в 2015 році склало 6%.

У наступному році, за словами Григоренко, Овостар буде нарощувати обсяг експорту в ЄС.

Показати ще новини
Радіо НВ
X