"Дочка" Siemens оскаржила судове рішення щодо "кримських турбін"

17 січня 2018, 09:59

"Дочка" Siemens компанія Сіменс технології газових турбін оскаржила рішення Арбітражного суду Москви у справі проти Технопромэкспорту, який входить до державного Ростеху.

Про це повідомляє Інтерфакс.

Скарга спрямована у Дев'ятий арбітражний апеляційний суд Москви.

Зазначається, що позивач вимагає повернути турбіни і визнати угоди з продажу турбін недійсними. На думку позивача, Siemens був обманутий.

Відео дня

Нагадаємо, що в липні 2017 року Росія завезла турбіни для електростанцій, вироблені німецькою компанією Siemens, в окупований Крим. Поставки були здійснені в обхід санкцій.

У Кремлі заявили, що турбіни, поставлені в Крим, зроблені в Росії.

При цьому пізніше компанія Siemens підтвердила факт незаконного постачання до Криму своїх турбін, але зазначила, що спочатку це проводилося для встановлення на об'єктах в Краснодарському краї РФ. Пізніше німецька компанія запропонувала російській стороні викупити ці турбіни.

У зв'язку з цим на початку серпня Рада Євросоюзу взапровадила нові персональні санкції щодо громадян РФ і підприємств через поставки газових турбін Siemens в окупований Крим.

Пізніше Siemens подав до суду на постачальників турбін в анексований Крим.

Однак 8 вересня 2017 року Арбітражний суд Москви відмовив Siemens в накладенні арешту на турбіни, поставлені в Крим в обхід санкцій Євросоюзу.

Крім того, 30 жовтня дев'ятий арбітражний апеляційний суд відмовив Siemens в задоволенні апеляційної скарги на рішення Арбітражного суду Москви про відмову в арешті кримських турбін.

14 грудня суд відмовив у задоволенні позову Siemens до двох російським структурам Ростеху - ВАТ і ТОВ Технопромекспорт.

Згодом, 10 січня 2018 року суд в Росії повторно відмовився повернути компанії турбіни, поставлені до Криму.

Слід зазначити, що в 2016 році Україна та ЄС змінили умови контракту з німецькою компанією Siemens, заборонивши використання турбін для електростанцій на території Криму.

Показати ще новини
Радіо НВ
X