У дочки нардепа Тарути з’явився металургійний бізнес
Дочка нардепа Сергія Тарути Тетяна стала співвласником компанії Хеві Метал, яка в минулому році побудувала завод з виробництва пофарбованого прокату для металочерепиці
У Тетяни Тарути, дочки народного депутата України Сергія Тарути, з’явився бізнес. Як дізнався НВ Бізнес, вона офіційно стала основним власником ТОВ Хеві Метал (Київ). Ця компанія минулого року побудувала і запустила в Миколаївській області завод з виробництва фарбованого рулонного прокату. Така продукція використовується при виробництві металочерепиці.

Вперше про те, що Хеві Метал будує завод, стало відомо в лютому 2019 року. Тоді під час з'їзду Українського центру сталевого будівництва (УЦСБ) Денис Рисухін, співвласник компанії, заявив, що підприємство річною потужністю 78 тис. тонн фарбованого прокату почне працювати в Первомайську Миколаївської області з травня.
Тоді єдиним засновником ТОВ значилося АБАКО АПС (Данія). А бенефіціарними власниками були Денис Рисухін і Олександр Дементієнко, який до середини 2000-х був партнером Віктора Пінчука в компанії Інтерпайп.
Денис Рисухін — син підприємця Володимира Рисухіна, який в 2010 році в Алчевську (Луганська обл.) побудував завод Метали і Полімери. Підприємство мало схожий з Хеві Метал профіль діяльності. На його потужностях оцинковували і фарбували рулонний сталевий прокат. Однак з 2014 року воно не працює, так як опинилось на тимчасово окупованій частині Луганської області. Нове підприємство працює під торговою маркою Metipol — скорочено від Метали і Полімери.
Промислове виробництво продукції на заводі в Миколаївській області почалося у вересні 2019 року.
Місяцем раніше, в серпні-2019 у Хеві Метал з’явився новий засновник Маракортіо Холдінгз Лімітед (Кіпр). Однак, в Реєстрі юридичних осіб Міністерства юстиції України влітку минулого року не було інформації про зміну бенефіціарів компанії. Керівники Хеві Метал тоді не коментували зміни серед засновників. З 2 січня 2020 року частка кіпрської компанії в статутному фонді ТОВ складає майже 47 млн грн або 77%.
Кілька джерел на українському ринку металопрокату влітку минулого року повідомили НВ Бізнес, що новим партнером Рисухіна і Дементієнка може бути народний депутат України Сергій Тарута або члени його сім'ї. Однак в декларації нардепа немає такої юридичної особи. «З того часу як мене призначили спочатку на пост губернатора Донецької області, а потім я був обраний народним депутатом України, я відповідно до чинного законодавства України передав свої активи в управління третім особам і менеджерам, які приймають як управлінські рішення, так і інвестиційні. Я в свою чергу, ось уже на протязі п’яти років практично весь свій час присвячую політичним інвестицій в розвиток України», — так в серпні минулого року Сергій Тарута через прес-службу партії «Основа» відповів на запит НВ Бізнес. При цьому він додав, що члени його сім'ї займаються підприємницькою діяльністю.

Наприкінці січня 2020 року в реєстрі Мін'юсту вже було вказано нового бенефіціарного власника ТОВ Хеві Метал. Ним стала Тетяна Тарута — молодша дочка Сергія Тарути.
У ТОВ Хеві Метал відповіли НВ Бізнес, що не коментують питання, пов’язані з засновниками компанії.
Крім бізнесу з виробництва фарбованого прокату, вона також є власником кількох сонячних електростанцій на півдні України, дистрибутора фільмів Кіноманія (разом з сестрою Катериною), кількох компаній в аграрному і медичному секторах та ін.
Раніше Тетяна Тарута також керувала суднобудівним бізнесом родини в Польщі. Однак влітку 2018 року державне Агентство розвитку промисловості Польщі ARP, викупило у Тарути 81,05% акцій Stocznia Gdansk і 50% GSG Towers.

Нанесення захисних покриттів на рулонний сталевий прокат є перспективним бізнесом в Україні, тому що більша частина такої продукції імпортується — в 2018 році імпортували більше 300 тис. тонн. У планах Хеві Метал на цей рік зробити більше 50 тис. тонн пофарбованого холоднокатаного сталевого прокату. Це одне з двох підприємств, що працюють на території нашої країни, які наносять полімерне покриття (фарбують) холоднокатані сталеві рулони. Другий гравець — завод Модуль (Кам'янець-Подільський). ММК ім. Ілліча (Маріуполь) та ТОВ Юність (Кривий Ріг, обидва — Група Метінвест) займаються оцинкуванням рулонного металопрокату.