До Польщі з окупованого Донбасу вивезли близько 94 тис тонн антрациту - ЗМІ

5 жовтня 2017, 12:58
До Польщі з початку поточного року було поставлено з Росії близько 94 тис. тонн донбаського антрациту

Про це йдеться в даних Російської залізниці (РЖД) і Федеральної митної служби, які є в розпорядженні liga.net.

Видання повідомляє, що найбільшим експортером вугілля з окупованого Донбасу до Польщі стала компанія Вугільні технології, створена в травні 2014 року.

Відео дня

Так, за дев'ять місяців 2017 року через цю компанію до Польщі пішло 45,7 тис тонн антрациту, в 2016 році - 6,4 тис тонн. З початку 2017 року компанія вивезла в РФ з Донбасу 330, 5 тис тонн вугілля.

Зазначимо, що на основі даних РЖД і ФТС, всього виявлено 10 російських постачальників нелегального вугілля в Польщу

Також стало відомо, що антрацит в промислових масштабах нелегально вивозиться до Росії з окупованого Донбасу ще з 2015 року.

Таким чином, в 2015 році з ОРДЛО в Росії нелегально вивезли близько 1,3 млн тонн антрациту, в 2016-м - 940 тис тонн. За 9 місяців 2017 року обсяг вугільної контрабанди досяг 890 тис тонн (без урахування Компанія Газ-Альянс).

Нагадаємо, вчора, 4 вересня, польське видання Dziennik Gazeta Prawna повідомляло, що антрацит з окупованого Донбасу продають в Польщу, а прибуток спрямовується ватажкові терористичної організації "ЛНР" Ігорю Плотницькому.

За даними видання, експортом вугілля в Польщу з окупованих територій займається фірма Doncoaltrade, зареєстрована в місті Катовіце в 2012 році. У польському державному реєстрі її головою і основним акціонером є Олександр Мельничук, який протягом певного часу був так званим заступником міністра енергетики та вугільної промисловості "ЛНР".

Міністр енергетики Польщі Кшиштоф Тхужевскі підтвердив, що вугілля з окупованого Донбасу було ввезене в країну. Він також заявив, що до Польщі було завезено 11 тис. тонн вугілля, або кількість, яку за добу споживає один енергетичний блок.

Пізніше міністр енергетики Ігор Насалик повідомив, що Польща пообіцяла заборонити покупку вугілля з окупованого Донбасу.

Показати ще новини
Радіо NV
X