До Криму на початок лютого незаконно зайшло 665 суден

9 лютого 2018, 14:33

У реєстрі суден-порушників, які заходили в окупований Крим, станом на 1 лютого 2018 року значилося 665 судів.

Про це заявив заступник начальника управління прокуратури Автономної Республіки Крим Єгор Ребров, передає прес-служба прокуратури.

За його словами, для фіксації кожного незаконного заходження суден у закриті порти Криму був створений спеціальний реєстр суден-порушників, який систематично оновлюється.

Відео дня

Раніше повідомлялося, що у порти анексованого Росією Криму у грудні 2017 року незаконні заходи здійснювали 25 суден під прапором Росії і одне судно під прапором Сьєрра-Леоне.

Нагадаємо, що у 2014 році на підставі розпорядження Кабінету міністрів та наказу Міністерства інфраструктури України морські порти, розташовані на території Автономної Республіки Крим (Євпаторія, Керч, Севастополь, Феодосія, Ялта) закриті.

Через це перебування суден під іноземними прапорами у закриті морські порти і термінали, розташовані на території АР Крим та місто Севастополь, розглядатимуться як порушення норм міжнародного права, як дії, що підривають суверенітет України, а також як порушення законодавства України і тягне за собою відповідальність.


Росія анексувала Крим у березні 2014 року. 16 березня 2014 року окупаційною владою було проведено так званий "референдум про незалежність АР Крим". Самопроголошена кримська влада заявила, що 96% тих, хто брав в ньому участь, висловилися за приєднання Криму до Росії. 18 березня у Кремлі було підписано так званий "договір" про прийняття до складу РФ Криму та Севастополя.

Міжнародні організації, зокрема Генеральна асамблея ООН, визнали окупацію та анексію Криму незаконною і засудили дії Росії. Проти РФ були застосовані економічні санкції.

Показати ще новини
Радіо NV
X