Дніпропетровські гіганти КБ Південне і Південмаш вирішили об'єднатися - агентство

13 листопада 2015, 11:41
Дніпропетровські держпідприємства КБ Південне ім. Янгеля (КБЮ) і Південний машинобудівний завод ім.Макарова (ПМЗ, Південмаш) приступають до підготовки створення об'єднаної структури, повідомляє Інтерфакс-Україна

Агентство посилається на джерела в ракетно-космічній галузі, за словами яких, плани щодо об'єднання закріплені угодою про взаємодію у забезпеченні стабільного розвитку КБП та ПМЗ, яка була підписаня днями.

Відео дня

Як сказано у публікації, у відповідності з угодою, її кінцевою метою визначено "подолання кризової ситуації, що склалася в ПМЗ, шляхом поетапного об'єднання підприємств".

Згідно з документом, сторони виходять з того, що КБ Південне веде активну діяльність на міжнародному ринку і "має істотний портфель поточних і перспективних замовлень, які можуть забезпечити додаткову завантаження ПМЗ і підтримку в процесі стабілізації".

Передбачені угодою заходи включають, зокрема, спільну розробку програми "оптимізації і першочергової модернізації виробничо-експериментальної бази ПМЗ з урахуванням відповідної інфраструктури КБ Південне.

При цьому сторони домовилися "забезпечити оперативну взаємодію для створення дослідного виробництва КБП і реалізації програм дослідної відпрацювання нових зразків ракетно-космічної техніки із залученням потужностей ПМЗ", для чого погоджують передачу на баланс КБП, або на правах оренди, "незадіяних у виробничому процесі приміщень ПМЗ".

Серед заходів угоди, в тому числі, підготовка програми повернення ПМЗ до п'ятиденного робочого тижня, визначення джерел повного погашення заборгованості ПМЗ із зарплати не пізніше другого кварталу 2016 року, розробка і внесення до Верховної Ради законопроекту, спрямованого на забезпечення виведення з кризи ПМЗ і стабільного розвитку об'єднаної структури.

Згідно з угодою, базисом спільної структури має стати створення п'яти науково-виробничих центрів по створенню: ракет-носіїв, їх елементів та систем; рідинних двигунів різних рівнів тяги; космічних апаратів та супутникових систем; твердопаливної ракетної техніки; народногосподарської техніки.

Координацію управління КБП і ПМЗ в перехідний період забезпечить рада директорів підприємств. Реалізацію рішень ради директорів, які будуть мати рекомендаційний, або, за умови прийняття на основі повного консенсусу, обов'язковий характер, забезпечать двосторонні профільні робочі групи.

КБ Південне - основний науковий центр України, який володіє передовими космічними технологіями, вагома частина продукції і послуг компанії поставляється на експорт, включаючи країни ЄС і США.

Південмаш - одне з ключових підприємств ракетно-космічної промисловості України, відомий у світі виробник ракет-носіїв та супутників громадянського, наукового і військового призначення.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У зв'язку з розривом традиційної кооперації в умовах російської агресії, вже більше року понад 50% виробничих потужностей підприємства перебувають у стані фактичного простою.

На початку серпня голова Державного космічного агентства України Олег Уруський заявив, що до кінця 2015 року в Україні може з'явитися єдиний космічний центр Південний в результаті реорганізації та об'єднання Південмашу та КБ Південне.

Показати ще новини
Радіо НВ
X