Дніпроазот продав хлор за рекордно високою ціною

2 серпня 2018, 16:02

Комунальне підприємство Харківводоканал 31 липня уклало угоду із Дніпроазотом про постачання рідкого хлору на 21,7 млн грн.

Про це повідомляється у системі Prozorro, пише видання Наші гроші.

Так, закупівлю провели за переговорною процедурою через відсутність конкуренції.

Цьогоріч на умовах EXW на склад Аульської хлоропереливної станції (АХПС) поставлять 460 т рідкого хлору в контейнерах по 47 208 грн/т із ПДВ. При цьому, вартість доставки хлору з Аулів до Харкова не включена в договірну ціну. Заставна вартість контейнерів становить 25 тис. грн/шт. без ПДВ, пише видання.

Відео дня

Відзначається, що закупівельна ціна Харківводоканалу є у півтора рази більшою, ніж Дніпроазот вимагав погодити від Антимонопольного комітету. У липні завод подавав заяву в АМКУ на отримання дозволу продавати рідкий хлор по 31 тис. грн.

У виданні нагадали, що у липні комунальне підприємство Дніпроводоканал замовляло румунський рідкий хлор із поставкою автотранспортом у Дніпро та Кам’янку по 38 640 грн/т із ПДВ. Це на 22% дешевше за ціну хлору Дніпроазоту.

За даними видання, рідкий хлор від Дніпроазоту у залізничних цистернах значно дешевший: у липні Запорізький титано-магнієвий комбінат купив його в півтора рази дешевше – по 31 937 грн/т, а в червні Кривбасводоканал учетверо дешевше – по 11 636 грн/т із ПДВ.

Крім того, у червні Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд Укрзалізниці замовив у Дніпроазоту рідкий хлор у балонах по 20 928 грн./т із ПДВ. При цьому заставна вартість балонів постачальника становила 6 тис грн./шт.

Раніше видання Інформатор писало з посиланням на АХПС, що в Румунії хлор коштує 38 тис грн./т без урахування доставки вантажівками в Україну.

Нагадаємо, що 15 червня Дніпроазот припинив свою роботу у зв'язку зі збитковістю. Підприємство було виробником і постачальником рідкого хлору та соляної кислоти, які необхідні для очищення води.

Згодом Дніпроазот погодився відновити виробництво хлору, але за умови підвищення цін на вироблену продукцію. Однак Антимонопольний комітет України заявив, що підприємство може бути оштрафовано за відмову продавати хлор, необхідний для знезараження питної води. Утім, 21 липня Дніпроазот відновив виробництво хлору.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X