Дніпроазот можуть оштрафувати за відмову продавати хлор

18 липня 2018, 09:48

Великий виробник аміаку й азотних добрив підприємство Дніпроазот ризикує бути оштрафованим через відмову продавати хлор, необхідний для знезараження питної води.

Про це повідомили у прес-службі Антимонопольного комітету України (АМКУ).

“Часткова або повна відмова суб’єкта господарювання, який займає монопольне становище на ринку, від реалізації товару за відсутності альтернативних джерел реалізації визнається зловживанням монопольним становищем”, - йдеться в повідомленні.

Відео дня

У комітеті зазначають, що це порушення тягне накладення штрафу до 10% доходу (виручки) від реалізації продукції за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

Крім того, АМКУ отримав від Дніпроазота звернення щодо висновку про можливість зміни ціни на рідкий хлор.

Комітет відповідно до своїх повноважень і завдань, визначених законодавством, не є ціновим регулятором, не встановлює та не надає висновки про економічну обґрунтованість цін на товари”, - підкреслюють в АМКУ.

Зазначається, що ціни на хлор рідкий є вільними цінами, які самостійно встановлюються і на які відсутнє державне регулювання.

“Отже, якщо Дніпроазот впевнений в обґрунтованості підвищення ціни на власну продукцію – жоден чинний нормативно-правовий акт не забороняє такі дії”, - додали в комітеті.

Нагадаємо, що 15 червня Дніпроазот припинив свою роботу у зв'язку зі збитковістю. Підприємство було виробником і постачальником рідкого хлору й соляної кислоти, які необхідні для очищення води.

Пізніше заступник директора Європейської Бізнес Асоціації Світлана Михайловська розповідала, що Carlsberg Ukraine, Coca-Cola Ukraine і PepsiCo зупиняють виробництво в Україні у зв'язку з припиненням роботи заводу Дніпроазот.

При цьому Carlsberg Ukraine також повідомили, що компанія не закриває завод з виробництва пива в Україні через дефіцит хлору, а чекає на допомогу від уряду для вирішення цієї проблеми.

Також компанії Coca-Cola і PepsiCo заявили, що не будуть припиняти виробництво в Україні через зупинку роботи підприємства Дніпроазот, що виробляє хлор для очищення води.

Згодом Дніпроазот погодився відновити виробництво хлору, але при умові підвищення цін на вироблену продукцію.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X