Пили й не знали. Фірташ володіє виноградниками у Франції вартістю 7,6 млн євро — Слідство.Інфо

17 червня 2021, 22:12

Олігарх Дмитро Фірташ володіє виноградниками у Франції вартістю 7,6 млн євро, а його бізнес-партнер Ігор Воронін — віллою на Лазурному березі за 12 млн євро, — про це свідчать дані розслідування Слідство.Інфо.

Журналісти з посиланням на базу даних французької нерухомості, створену болгарським проєктом BIRD.bg, повідомляють, що Фірташ має 46 ділянок виноградників у регіоні Нова Аквітанія біля Бордо. У 2008 році компанія Фірташа Scea Du Chateau De Gulhemanson придбала виноградники за 7,6 млн євро. Директором компанії є колишній директор-управитель DF Group Роберт Шетлер-Джонс. До 2008 року вона належала родині Рокморелей, які продали її іншій компанії Фірташа - Societe Civile Du Chateau De Fompeyres.

Відео дня

За даними Слідства.Інфо, загальна площа виноградників - понад 60 гектарів. Донедавна вина з виноградників Фірташа продавались в Україні по 300-700 грн за пляшку, але зараз їх немає в наявності. Імпортер вина - фірма Шато Фомпер, яку створили в 2010 році, а її засновник - Олексій Бунеску, що раніше входив до керівництва газорозподільними компаніями з групи Фірташа. Зараз фірма має назву ТОВ Ай Джі Консалтинг Груп, а її теперішній директор Олександр Шкурко каже, що фірма більше не імпортує вино. Журналістам не вдалось поговорити з Фірташем, який протягом останніх років перебуває під домашнім арештом у Відні.

Слідство.Інфо з'ясувало, що в 2019 році виноградники були заставою за кредити компанії Фірташа в російському ВТБ банку. Журналісти припускають, що якщо до 2022 року борг не погасять (ймовірно, йдеться про 46 млн доларів, які компанія не повернула), банк теоретично може забрати ділянки.

Журналісти також повідомляють, що газовий бізнесмен з орбіти Фірташа Ігор Воронін придбав віллу на елітному морському курорті Сен-Жан-Кап-Ферра біля Ніцци. Компанія Avelsemaphore, кінцевим власником якої є Воронін, в 2005 році купила ділянку з віллою за 12 млн євро. При цьому в 2013 році на компанію бізнесмена подали до суду через борги перед Держказначейством Франції. В 2016 році сума боргів становила майже 3 млн євро.

Показати ще новини
Радіо НВ
X