Україні більш реально самій забезпечувати себе газом, ніж закуповувати неросійський в інших країнах - Міклош

4 квітня 2019, 19:05

Україна має більше можливостей для самозабезпечення себе газом, ніж для імпорту неросійського газу з інших країн, заявив в інтерв'ю Радіо НВ екс-міністр фінансів Словаччини Іван Міклош.

"Для України більш реальний [сценарій], що буде не треба імпортувати газ. Це важливо, що Україна має величезні ресурси газу, які до сих пір не використовує. І важливо, щоб українські компанії, інвестори, які прийдуть, [це розуміли], і Україна через кілька років могла б не тільки не ввозити [газ], але і могла б бути експортером газу в інші країни", - сказав він, відповідаючи на питання про можливість повної відмови від закупівлі російського газу в країнах Європи.

Відео дня

Також він ствердно відповів на питання про існування в минулому російського газового лобі в Україні.

У листопаді 2018 року стало відомо, що Польща знайшла остаточну заміну російському газу.

Так, польська державна нафтогазова компанія PGNiG підписала з американською Cheniere Marketing International 24-річний контракт на поставку зрідженого природного газу (ЗПГ).

В кінці березня 2019 року Укртрансгаз запропонував європейським постачальникам газу скористатися вільними потужностями українських підземних газових сховищ, щоб гарантувати безперебійне газопостачання угорських споживачів і уникнути потенційних загроз енергетичній безпеці країн ЄС в разі зупинки Росією транзиту газу через Україну в 2019-2020 роках.

Показати ще новини
Радіо НВ
X