США внесли великого виробника дронів DJI в інвестиційний чорний список

17 грудня 2021, 17:29

Одного з найбільших у світі виробників дронів DJI внести до чорного списку інвестицій США. Компанію звинувачують у допомозі китайській владі у стеженні за уйгурами.

Мінфін США вніс у чорний список інвестицій одного з найбільших у світі виробників дронів китайську DJI, а також наклала обмеження на десятки інших технологічних компаній із Китаю, передає Reuters.

Відео дня

Уряд США наклав інвестиційні та експортні обмеження на DJI та низку інших китайських компаній, яких підозрюють у співучасті у утиску уйгурської меншини Китаю або допомоги військовим.

Зокрема, DJI та сім інших китайських технологічних компаній звинуватили у підтримці « біометричного спостереження та відстеження» уйгурів. Наразі американські інвестори не зможуть торгувати цінними паперами цих компаній.

Крім DJI у чорний список інвестицій потрапили:

  1. компанія-розробник програмного забезпечення для розпізнавання осіб Megvii;
  2. виробник суперкомп'ютерів, який надає послуги хмарних обчислень у США Dawning Information Industry;
  3. компанія-розробник програмного забезпечення для розпізнавання облич CloudWalk Technology;
  4. компанія у сфері кібербезпеки, яка працює із правоохоронними органами Xiamen Meiya Pico;
  5. компанія у сфері штучного інтелекту Yitu Technolog;
  6. компанія у сфері хмарних обчислень Leon Technology;
  7. виробник хмарних систем відеонагляду NetPosa Technologies.

Окремо Міністерство торгівлі США додало до чорного списку торгівлі Академію військових медичних наук Китаю та її 11 дослідницьких інститутів, обмеживши їм доступ до експорту США.

Про те, що США додадуть до чорного списку виробника дронів DJI і ще сім китайських компаній повідомлялося раніше цього тижня.

У листопаді цього року президент США Джо Байден підписав закон, який забороняє китайським компаніям Huawei та ZTE отримувати ліцензії на нове обладнання від регулюючих органів США.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X