Наглядачі Кононенка сидять ще й на вугіллі. Голова профспілки вугільників звинуватив Міненерго в корупції

16 лютого 2016, 13:10
Голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець звинуватив Ігоря Кононенка у контролі над фінансовими потоками в міністерстві енергетики

«У міністерстві наглядачі Кононенка сидять на вугіллі. Вони не зацікавлені в реформах, ні в чому іншому. Зацікавлені лише розставити своїх людей на чолі державних шахт», - заявив Волинець в ході круглого столу Є загроза в профіциті електроенергії.

Відео дня

Він розповів про Андрія Венгрина, який є радником міністра енергетики Володимира Демчишина на громадських засадах і впливає на питання кадрових призначень на держшахти і на постачання обладнання на них. «Це обладнання продається за завищеними цінами і в принципі не потрібне шахтам», - пояснив Волинець.

Також Волинець заявив, що Венгрин нібито в грудні 2015 року приїхав на держпідприємство Селідоввугілля, де прямо назвав фірми, у яких потрібно закупити обладнання «втридорога». «Генеральний директор запитав Венгрина, а хто, власне, буде сидіти за цю корупційну схему? На що той обурився і через тиждень директора звільнили», - розповідає голова профспілки. За словами Волинця, Венгрин займався тим же самим і за часів Віктора Януковича.

Крім того, Волинець каже, що лояльних Кононенку керівників також розставляє на вугільні шахти директор департаменту вугільної промисловості Міненерго Олександр Гак. «Він за освітою перекладач з німецької мови. Він в принципі не компетентний, не орієнтується у вугільній галузі. Призначив таких же людей, сумнівних - які працюють на схемах», - заявив голова Незалежної профспілки гірників.

Втім, заступник міністра енергетики Олександр Светелік спростував НВ звинувачення Михайла Волинця. «Якщо ці факти мають місце, нехай віддає їх у відповідні органи. А він просто піариться, як профспілковий діяч та й все. Я б теж на його місці теж так робив», - сказав Светелік.

Показати ще новини
Радіо НВ
X