Нацкомісія з цінних паперів наполягає на одночасній виплаті дивідендів усім акціонерам Укрнафти

28 грудня 2021, 16:20

У Комісії з цінних паперів наполягають на одночасній виплаті дивідендів усім акціонерам Укрнафти, але дозволяють зробити це траншами.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку наполягає на одночасній виплаті Укрнафтою дивідентів усім своїм акціонерам. Про це повідомляє сайт регулятора.

Відео дня

«Регулятор отримав лист від Національного депозитарію України (НДУ) про неможливість часткової виплати суми дивідендів акціонерам ПАТ Укрнафта, адже порядок виплати акціонерним товариством дивідендів передбачає виключно їхню одночасну виплату всім акціонерам. Вибіркова сплата дивідендів неприпустима для жодного емітента і суперечить законодавству та загальноприйнятим світовим правилам та нормам корпоративного управління», — йдеться у повідомленні Комісії.

Також у регуляторі наголосили, що дивіденди можна платити траншами, але всім акціонерам одночасно.

У зв'язку з цим Комісія вивчить та проаналізує ситуацію та дії Укрнафти щодо виплати дивідендів. Регулятор пообіцяв вжити відповідних заходів за підсумками перевірки.

Як пише Інтерфакс-Україна, раніше Укрнафта повідомила на своєму сайті, що процедуру виплати акціонерам дивідендів за 2018 рік було призупинено Нацдепозитарієм України. Так, 23 грудня НДУ повернув суспільству кошти, призначені на виплату повної суми дивідендів 11 тисячам акціонерів.

У компанії наполягають на складності одночасної виплати дивіденди через велику суму — 1,9 млрд грн. Також зазначаються законодавчі складності при виплаті дивідендів НАК Нафтогаз України безпосередньо до держбюджету, та неможливість виконання функцій податкового агента щодо тих акціонерів, податкові дані яких відсутні.

Нагадаємо, що у травні цього року загальні збори акціонерів Укрнафти ухвалили рішення про розподіл чистого прибутку та виплату дивідендів за 2018 та 2020 роки.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X