У Данії, Швеції та Німеччині. Диверсії на Північних потоках розслідуються на національних рівнях

ЄС вжив заходів для захисту критично важливої інфраструктури (Фото:REUTERS/Anton Vaganov)
Розслідування диверсії на газопроводах Північні потоки відбувається на національних рівнях країн, які торкнулися цього інциденту.
Про це заявила офіційний представник Єврокомісії Дана Спінант на брифінгу у Брюсселі, передає Інтерфакс-Україна.
«У будь-якому випадку ми вжили заходів щодо захисту критично важливих інфраструктур. Цілу серію заходів вжито на рівні Європейського союзу у прямому зв’язку з цими інцидентами, щоб захистити нашу критично важливу інфраструктуру», — сказала Спінант.
Своєю чергою інший представник ЄК Аніта Хіппер у відповідь на питання, що випливає з доповіді відповідних країн про інцидент, пояснила: «Шведська влада повідомила нам, що завдані газопроводам Північні потоки збитки є результатом диверсії, що доведено. Але розслідування, як і раніше, триває в Данії, Швеції та Німеччини».
При цьому вона зазначила, що розслідування входить до компетенції цих країн.
26 вересня стало відомо про різке падіння тиску в російському газопроводі Північний потік-2, а наступного дня з’явилися повідомлення про таку саму проблему на Північному потоці-1. Обидва газопроводи, що проходять по дну Балтійського моря біля берегів Швеції та Данії, в цей час не працювали, але були заповнені технічним газом.
Інцидент стався на глибині близько 70 метрів неподалік датського острова Борнхольм у Балтійському морі — одразу за межами територіальних вод Данії, але у її винятковій економічній зоні.
Загалом у ці дні було зафіксовано три потужних витоки. 29 вересня берегова охорона Швеції повідомила про четвертий витік газу.
Професор Шведського національного сейсмоцентру SNSN Б'єрн Лунд заявив, що на маршрутах залягання трубопроводів сталися підводні вибухи, очевидно, штучної, а не геологічної природи.
Данія та Швеція вже заявили про навмисні дії. У ЄС не виключили диверсію.
Кремль заперечує причетність до витоків газу. Російський диктатор Володимир Путін вирішив звинуватити у витоках «англосаксів».
У компанії Nord Stream AG заявили, що оцінити терміни відновлення працездатності газотранспортної інфраструктури поки що неможливо.
Служби безпеки Німеччини припускають, що обидві нитки газопроводу Північний потік та одна нитка газопроводу Північний потік-2 назавжди виявляться непридатними для використання після аварії у Балтійському морі, пише німецьке видання Der Tagesspiegel.