Динамо Київ судиться з НБУ через списання коштів в Приватбанку

10 січня 2017, 18:46
Футбольний клуб Динамо Київ через суд вимагає скасувати рішення комісії Національного банку України від 13 грудня 2016 року, яким товариство визнано пов'язаною особою з націоналізованим Приватбанком, у зв'язку з чим були списані грошові кошти клубу

Відповідний позов зареєстрований 28 грудня 2016 року в Окружному адміністративному суді Києва, засідання призначено на 19 січня 2017 року.

Суд, зокрема, зобов'язав НБУ, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб і Приватбанк представити документи, на підставі яких списані кошти ФК з рахунків банку.

Відео дня

Раніше повідомлялося, що серед головних постраждалих від примусового списання депозитів в Приватбанку опинилися брати Григорій та Ігор Суркіси, яким підконтрольне Динамо Київ. Їх втрати оцінювалися в $200-300 млн.

Як пише Інтерфакс-Україна, 27 грудня в Окружному адміністративному суді Києва також зареєстрований позов ПАТ Акцент-Банк (А-Банк, Київ) про скасування того ж рішення комісії НБУ з питань визначення пов'язаних з банком осіб та перевірки операцій банків з такими особами від 13 грудня в частині А-Банку. Засідання суду призначено на 12 січня 2017 року.

Антимонопольний комітет України (АМКУ) у 2015 році надав чотирьом фізичним особам-резидентам дозвіл на покупку акцій А-банку. При цьому брати Суркіси в серпні-2015 повідомили про намір придбати за 32,2% акцій А-банку кожен, дочка Г. Суркіса Світлана – про придбання 16,1% акцій банку, дочка І. Суркіса Марина – також 16,1% акцій.

Глава НБУ Валерія Гонтарєва 19 грудня 2016 року в ефірі телеканалу ICTV заявила, що А-банк пов'язаний з акціонерами Приватбанку.

"А-Банк – це невеликий банк, але він пов'язаний з акціонерами Приватбанку... Він пов'язана особа з Приватбанком. Ми вам покажемо, яким чином, у нас є інформація", - сказала вона.

У той же час в прес-службі ФК Динамо Київ заявили, що команда продовжує працювати з Приватбанком в звичайному режимі і клуб не має проблеми у здійсненні своєї діяльності.

Структури братів Суркісів і одного з екс-співвласника Приватбанку Ігоря Коломойського є бізнес-партнерами, зокрема, вони є співвласниками низки обленерго.

Показати ще новини
Радіо НВ
X