26 квітня: Скандал з Mitsubishi і Google в опалі - діловий тиждень у світі

26 квітня 2016, 23:08
Mitsubishi Motors в епіцентрі скандалу, а нафтові гіганти економлять і готуються до IPO

1. Вартість акцій японської автомобільної корпорації Mitsubishi Motors Corporation впала вдвічі після того, як 20 квітня компанія зізналася в подачі занижених даних про показники витрати палива в своїх малолітражках. За п'ять днів ринкова вартість автовиробника знизилася до $3,85 млрд, повідомляє Bloomberg. Неналежні методи тестування паливних показників тут використовували з 1991 року. У загальній складності скандал торкнувся 600 тис. легкових автомобілів, 468 тис. з яких вироблялися Mitsubishi Motors для Nissan Motor Corporation. В результаті компанії вирішили тимчасово призупинити продажі чотирьох моделей авто: eK Wagon і eK Space, а також Dayz і Dayz Roox. У Mitsubishi Motors заявили про створення спеціального комітету, який протягом найближчих трьох місяців займеться розслідуванням інциденту. Тим часом, офіційні особи компанії розглядають можливість відшкодування державі невиправдано використаних податкових пільг і обговорюють план виплати компенсацій клієнтам Nissan.

Відео дня

2. Французький державний суднобудівний концерн DCNS виграв тендер на будівництво 12 підводних човнів для австралійського флоту, передає заяву прем'єр-міністра Австралії Малкольма Тернбулла BBC. Контракт вартістю близько 35 млрд євро DCNS виборола в суперництві з німецькою компанією ThyssenKrupp, яка постачає субмарини Ізраїлю, Туреччини і Південної Кореї. За даними агентства Reuters, угода стане однією з найприбутковіших у світовій військовій промисловості.

3. Уряд Саудівської Аравії схвалив концепцію розвитку країни до 2030 року, повідомляє агентство Reuters. Заплановані перетворення – наймасштабніші в економіці з 1932 року, коли була утворена Саудівська Аравія, відзначають The Wall Street Journal і Bloomberg. Вони включають створення найбільшого у світі державного інвестфонду, вартість активів якого перевищить $2 трлн. Влада країни також планують перетворити найбільшу нафтовидобувну компанію світу Saudi Aramco в багатопрофільний холдинг і продати близько 5% її акцій, виставивши їх на IPO.

4. Нафтогазова компанія BP повідомила, що може знову вдатися до скорочення капітальних витрат після того, як її прибуток у першому кварталі впала на 80% порівняно з аналогічним періодом минулого року, пише Reuters. У 2015 році компанія скоротила близько 10% персоналу і знизила цільові витрати на 2016 рік з $17-19 млрд до $17 млрд. Якщо ціни на нафту, які в цьому році практично досягли 13-річного мінімуму, будуть продовжувати знижуватися, BP готова скоротити витрати до $15-17 млрд.

5. Євросоюз звинуватив Google в порушенні антимонопольного законодавства. Європейська комісія заявила, що Google зловживає своїм становищем на ринку, накладаючи обмеження на виробників виробів Android і операторів мобільних мереж, пише CNN. У Комісії вважають, що Google порушує право споживачів на вільний вибір мобільних додатків і сервісів. Антимонопольне розслідування Комісії загрожує американському інтернет-гіганту штрафом в розмірі $7 млрд. У свою чергу, представники самої компанії у відповідь на звинувачення обіцяють «продемонструвати, що Android гарний і для конкуренції, і для споживачів».

Показати ще новини
Радіо НВ
X