Посли ЄС закликали США зняти санкції з компаній Дерипаски

12 січня 2019, 14:20

Посли кількох європейських країн у США звернулися до демократів у Конгресі із закликом скасувати санкції щодо російських компаній РусАлу та En+.

Про це повідомляє DW.

Звернення до конгресменів-демократів від 4 січня підписали посли Австрії, Німеччини, Ірландії, Італії, Великої Британії, Франції, Швеції, а також посол Євросоюзу в США.

Відео дня

На думку авторів листа, скасування обмежувальних заходів компаній En+ і РусАл "забезпечить збереження" алюмінієвих комбінатів у ЄС та робочі місця для "для 75 тисяч працівників".

Обидві компанії належать російському олігарху Олегу Дерипасці, котрий опинився в санкційному списку США.

Раніше представники від Демократичної партії США, які очолили комітети Конгресу після виборів, вимагали від міністра фінансів Стівена Мнучіна відкласти зняття санкцій з компаній російського олігарха.

Нагадаємо, 6 квітня 2018 року США ввели санкції проти семи російських олігархів, 17 топ-чиновників і 12 російських компаній. У списку санкцій Мінфіну США потрапили три компанії російського олігарха Олега Дерипаски – Базовий елемент (Basic Element Limited), En+ Group і Русал.

У грудні 2018 року Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США поінформувало Конгрес про плани виключити російські компанії En+, Русал і Євросибенерго зі списку санкцій.

Зняття санкцій стало можливим після реструктуризації і змін в корпоративному управлінні компаній – Дерипаска погодився скоротити свою участь в компаніях. Сам олігарх залишиться в списку санкцій.

Показати ще новини
Радіо NV
X