Deutsche Welle: Ахметов втратив найдорожчі апартаменти у Лондоні

28 березня 2018, 11:19

Після рішення про замороження активів українського бізнесмена Ріната Ахметова виявилося, що апартаменти на One Hyde Park в Лондоні, куплені ним за рекордні 136 млн фунтів стерлінгів, формально вже йому не належать.

Про це повідомляють інформовані джерела Deutsche Welle.

При цьому в СКМ виданню не прокоментували цю інформацію.

Нагадаємо, що 27 грудня Окружний суд Нікосії ухвалив заморозити активи бізнесмена Ріната Ахметова на суму $820 млн у справі Укртелекому в рамках позову компанії Raga Establishment.

Відео дня

Raga подала в суд на Ахметова та інших з вимогою повної оплати за продану телекомунікаційну групу Укртелеком. Raga в 2013 році продала Укртелеком Ахметову за $860 млн, але бізнесмен нібито вніс тільки $100 млн авансу і припинив платежі.

30 березня суд на Кіпрі розгляне апеляцію холдингу СКМ Ахметова на рішення про замороження активів.

Опоненти в судах звинувачують олігарха в тому, що із самого початку судових суперечок щодо Укртелекому з 2016 року холдинг СКМ переоформляв активи так, щоб вивести їх з-під під загрози конфіскації за борги.

Водночас менеджери Ахметова заявляють про "звичайну реструктуризацію" всередині холдингу.

Остаточно питання боргів Ахметова вирішиться 23 квітня, коли Міжнародний арбітражний суд в Лондоні розгляне його апеляцію у справі про борги за Укртелеком.

Джерело DW в холдингу СКМ повідомило, що наразі захист Ахметова проводить власне розслідування угод, які передували купівлі ним Укртелекому, щоб представити їх суду в Лондоні.

Одна з версій, яку раніше озвучували українські ЗМІ: телекомунікаційним гігантом через офшори володіла ціла група осіб з найближчого оточення українського екс-президента Віктора Януковича.

Показання, які дали сторони на суді в Лондоні, вказують на участь Януковича і його оточення в таємних домовленостях щодо Укртелекому. Деякі факти, пов'язані з перепродажем Укртелекому, можуть тільки посилити підозри у фінансових інтересах оточення екс-президента в цих угодах.


Нагадаємо, в 2011 році, коли президентом був Віктор Янукович, Укртелеком викупив єдиний учасник торгів - компанія ЕСУ, яким володіла австрійська компанія EPIC. Новий власник найбільшого фіксованого оператора заплатив за 92,8% акцій номінальну ціну, 10,6 млрд грн. СКМ Ріната Ахметова придбала ЕСУ через два роки після тендера. Народний депутат Сергій Лещенко провів розслідування і встановив, що до приватизації Укртелекому мали стосунок Дмитро Фірташ і Сергій Льовочкін.

Показати ще новини
Радіо НВ
X