Детективи НАБУ затримали директора Запорізького титано-магнієвого комбінату

23 вересня 2016, 14:57
Детективи Національного антикорупційного бюро затримали директора Запорізького титано-магнієвого комбінату

Як уточнили в прес-службі НАБУ, затримання відбулося в рамках розслідування зловживання службовим становищем посадовими особами підприємства, що призвело до розтрати коштів в особливо великих розмірах.

Відео дня

Затриманому директору готується повідомлення про підозру у скоєнні злочину.

За даними слідства, протягом 2014-2015 рр. на модернізацію виробництва заводу, згідно з договором про заснування, компанія-співвласник TOLEXIS TRADING LIMITED виділила 880 млн грн.

Однак директор підприємства, зловживаючи службовим становищем, здійснив розтрату більшої частини отриманих грошових коштів (492 млн грн), перерахувавши їх на користь третіх осіб. зокрема, кошти спрямовані ВАТ "Холдингова компанія "Енергомережі", ВАТ "Запоріжжяобленерго", ВАТ "Комерційний банк "Надра" та ТОВ "Синтез Ресурс" - в рахунок погашення заборгованості заводу перед зазначеними суб'єктами.

У разі визнання судом винності затриманого директору загрожує позбавлення волі на термін від 7 до 12 років з конфіскацією майна і позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат", створений у 2013 році державою в особі Фонду державного майна України (володіє 51% статутного капіталу) та Кіпрською компанією "TOLEXIS TRADING LIMITED" (49%). Остання зобов'язалася сплатити борги ДП, на основі якого було створено ТОВ, та інвестувати 110 млн доларів на впровадження передових технологій і обладнання вітчизняних та зарубіжних фірм. "ЗТМК" – єдиний виробник губчастого титану в Європі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X