Держгеонадра запланувала понад тисячу перевірок видобувних компаній

6 грудня 2017, 18:11
Державна служба геології та надр України у 2018 році планує провести 1100 перевірок видобувних компаній, які не сплачують ренту в держбюджет

Про це повідомила прес-служба відомства.

Очікується, що в січні 2018 року почнуться перші перевірки для усунення можливих порушень.

Згідно з даними Державної фіскальної служби, перевірки зумовлені нульовими показниками у податкових розрахунках з рентної плати більше 70 компаній, яким належать 158 спеціальних дозволів на користування нафтогазоносними надрами.

Відео дня

Зазначається, що серед цих компаній були Укрнафта та Укргазвидобування - лідери видобутку нафти та газу.

Ще однією причиною таких масштабних перевірок стало зняття мораторію на проведення планових заходів щодо здійснення контролю в 2018 році.

Нагадаємо, що у 2015 та 2017 роках Служба не вела належного контролю за здійсненням ефективного використання надр суб’єктами господарювання через встановлення мораторію на контроль, що спричинило масові порушення.

Зазначимо, що, 26 вересня Держгеонадра видала 9 спецдозволів на користування надрами, які були продовжені на 20 років компанії Укрнафта.

У жовтні цього року компанії Голден Деррік (Київ) повернули п'ять спеціальних дозволів на розробку газових родовищ в Україні.

Додамо, що за 9 місяців 2017 року року Держгеронадра залучила до державного бюджету понад 1 млрд грн від спецдозволів на надрокористування.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X