Держгеонадра звинуватила російську компанію Абрамовича в тиску

21 лютого 2017, 11:33
Державна служба геології та надр України (Держгеонадра) заявила про тиск з боку ряду осіб спортивної зовнішності, які кілька днів пікетують установу, перешкоджають її роботі, незаконно вимагаючи пролонгувати для ПрАТ Євраз Суха Балка (Кривий Ріг Дніпропетровської обл.) дію спеціальних дозволів на користування надрами з видобутку залізної руди

"Закликаємо правоохоронні органи взяти на контроль пікет представників Євраз Суха Балка (російський холдинг Evraz), бо йдеться про національну економічну безпеку", - цитує Інтерфакс-Україна заяву відомства.

Відео дня

При цьому в Держгеонадрах зазначають, що особи, які представляються працівниками ПрАТ Євраз Суха Балка, протягом декількох днів перешкоджають роботі Держгеонадра і вимагають пролонгувати дію спецдозволів поза межами відповідної процедури.

Держгеонадра нагадує, що ПрАТ Євраз Суха Балка в 1996 році отримало два спецдозволи на видобування залізної руди терміном на 20 років, термін дії яких закінчився в минулому році, проте підприємство продовжило незаконний видобуток.

"А тепер методом тиску і маніпуляцій пікетувальники намагаються змусити Держгеонадра пролонгувати дію спецдозволів. Держгеонадра закликає правоохоронні органи взяти на контроль це питання, тому що йдеться про національну економічну безпеку, оскільки дана компанія входить в російський холдинг Evraz", - підкреслюється в заяві.

Як стало відомо з матеріалів правоохоронних органів, незважаючи на відсутність спецдозволів підприємство з серпня до теперішнього часу продовжувало працювати і добувати залізну руду, завдавши державі мільйонні збитки.

"Це порушення, бо відкриті кримінальні провадження. Зараз цими справами займаються правоохоронні органи", - констатують у Держгеонадрах.

Також у відомстві зазначили, що відчувають тиск на свою роботу.

"Ми розцінюємо цей пікет як маніпуляцію з боку незрозумілих сил. У нас є сумніви, що люди, які намагалися пікетувати Держгеонадра, є представниками профспілок ПрАТ Євраз Суха Балка", - підкреслюється в документі.

У зв'язку з цим відомство звернулося до МВС, Нацполіції і СБУ з проханням оперативного реагування.

При цьому в Держгеонадрах підкреслюють, що кінцевим бенефіціаром ПрАТ Євраз Суха Балка є громадянин Росії Роман Абрамович, а саме підприємство входить у російський холдинг Evraz.

Нагадаємо, що офіційно ПрАТ Євраз Суха Балка повинно було простоювати з вересня 2016 року до теперішнього часу через відсутність ліцензії на видобування залізної руди. Державна служба геології та надр України лише 18 січня 2017 року продовжила Євраз Суха Балка частину дозвільних документів (ліцензії) на видобування залізної руди після усунення порушень.

Департамент захисту економіки Національної поліції України повідомляв, що Євраз Суха Балка незаконно добувала залізну руду в обсязі понад 150 тис. тонн при відсутності дозвільних документів, тим самим завдавши державі збитків на 12 млн грн.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X