Держгеонадр призупинила ряд ліцензій Нафтогазу - Коболєв

18 вересня 2017, 09:55
Державна служба геології та надр (Держгеонадра) перешкоджає нормальній роботі Нафтогаз України і її дочірнім компаніям

Про це заявив глава правління нафтогазової компанії Андрій Коболєв на 14-й щорічній конференції YES в Києві, передає Інтерфакс-Україна.

"Вони не тільки не продовжують ліцензії Укрнафти за рішенням суду, а й забирають ліцензії у Нафтогазу, не продовжують ліцензії Укргазвидобування", - зазначив Коболєв.

Відео дня

Крім того, він уточнив, що 13 вересня було прийнято рішення суду першої інстанції, ініційоване Держгеонадрами, про призупинення дій ряду ліцензій.

Згідно з рішенням суду, ліцензії анульовані на діяльність трьох родовищ в Полтавській області. Йдеться про Оболонську, Будищансько-Чутівську і Писаревську нафтогазоносні площі.

У свою чергу, прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що готовий і надалі підтримувати Укргазвидобування в її роботі по нарощуванні видобутку.

"Ви ж знаєте, що я підтримую Укргазвидобування. А інакше як би вони домоглися зростання видобутку на 600-700 млн кубів на рік? Без моєї допомоги, вони, напевно, не одного куба не видобули б", - зазначив Гройсман.

Нагадаємо, в квітні Укрнафта зупинила видобуток на Заводовський родовищі (Львівська область) через закінчення терміну дії спеціального дозволу.

Пізніше компанія звернулася до глави Сумської ОДА, з проханням в рамках повноважень глави адміністрації, не допустити зупинки на шести родовищах суспільства через закінчення терміну дії спеціальних дозволів.

Відзначимо, що через вимушену зупинку видобутку жителі сіл Столярова і Яловий Окіп в Ліповодолинском районі, Погожа Криниця і Заруддя в Роменському районі Сумської області залишилися без газопостачання.

З 27 червня Укрнафта була змушена зупинити видобуток вуглеводнів на Анастасівском, Рибальському, Артюховский і Коржівського родовищах в Сумській області. У зв'язку з цим без газу залишилися ще вісім сіл.

Нещодавно нафтовидобувна компанія Укрнафта заявила про скорочення інвестиційної програми через непродовження дев'яти ліцензій на видобуток нафти і газу. Крім того, через непродовження ліцензій під скорочення можуть потрапити близько 1,5 тис. працівників.

Станом на 18 серпня через непродовження ліцензій і вимушену зупинку видобутку вже недоотримано 560 млн грн чистого доходу. До кінця року очікувані втрати чистого доходу складуть близько 1,8 млрд грн.

Також раніше повідомлялося, що Укрнафта попросила НАБУ розслідувати причетність керівництва Держгеонадр до непродовження ліцензій.

Показати ще новини
Радіо NV
X