Lufthansa відмовилася від частини слотів в обмін на мільярди держдопомоги

1 червня 2020, 10:57

Lufthansa відмовиться від частини слотів в своїх хабах в Мюнхені і Франкфурті заради 9 млрд допомоги від уряду.

Німецька авіакомпанія Lufthansa погодилася відмовитися від частини слотів в аеропортах Мюнхена і Франкфурта в обмін на схвалення Євросоюзом програми держдопомоги від уряду ФРН обсягом 9 млрд євро. Про це повідомляється на сайті компанії.

Відео дня

До такого рішення прийшла наглядова рада Lufthansa. Відзначається, що обсяг вимог до авіакомпанії, необхідних для схвалення угоди Єврокомісією, було скорочено в порівнянні з початковим пропозицією.

Згідно з оновленим договором, Lufthansa зобов'язана передавати однієї авіакомпанії в аеропортах Франкфурта і Мюнхена до 24 прав на зліт і посадку - слотів. Таким чином, стороння авіакомпанія отримає по три слота для літака в день, для розміщення до чотирьох літаків.

Ця опція буде доступна протягом 1,5 року тільки новим конкурентам в аеропортах Франкфурта і Мюнхена. У разі, якщо опцією не скористається жоден новий учасник - вона стане доступна авіакомпаніям, які раніше вже виконували рейси в даних аеропортах.

Розподілятися слоти будуть в ході торгів. На них зможуть претендувати тільки європейські перевізники, які самі не отримували будь-якої суттєвої державної підтримки в зв'язку з пандемією коронавірусу.

За умовами домовленості, уряд ФРН отримає 20% в Lufthansa і два місця в раді директорів.

Нагадаємо, що попередня угода про виділення Lufthansa 9 млрд євро держпідтримки уряд ФРН і представники авіакомпанії досягли 25 травня. Однак наглядова рада авіаперевізника відмовився схвалювати цю угоду через вимоги Єврокомісії відмовитися від ключових слотів в аеропортах Франкфурта і Мюнхена. У зв'язку з цим в Lufthansa вдруге заявили, що не виключають можливість банкрутства компанії .

Банкрутство дозволило б перевізнику відкласти виплати компенсацій за авіаквитки і спростило б процедуру скорочення співробітників і закриття неприбуткових підрозділів.

В кінці квітня в авіакомпанії також натякали на можливість відмови від держдопомоги і оголошення банкрутства . Тоді мова також йшла про умови надання госопомощі від уряду Німеччини.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X